Ile kosztuje pobyt dziecka w żłobku?

Opublikowano: 17 grudnia 2020. Kategoria: Wpisy Promowane.

W obecnych czasach wielu rodziców decyduje się oddać swoje dziecko do żłobka. Jest to najtańszy wybór, jeśli chodzi o opiekę nad maluchem. Częstym przypadkiem jest jednak brak dostępnych miejsc, który zdarza się najczęściej w dużych miastach. Z tego względu opiekunowie decydują się na zapisanie dziecka do żłobka prywatnego lub zatrudniają nianię.

Ile kosztuje pobyt dziecka w żłobku? 1

Żłobek publiczny a prywatny – cena i różnice

Decydując się na zapisanie dziecka do tych miejsc, należy wybrać rodzaj najbardziej odpowiadający rodzicowi. Istnieją dwa typy żłobków publiczny oraz prywatny. Wybierając ten pierwszy, trzeba uzbroić się w to, że będą mogli zdecydować się na niego opiekunowie pracujący w pełnym wymiarze godzin. Aby zwiększyć szanse zapisu dziecka do takiego obiektu, należy złożyć podanie, wraz z zaświadczeniem z pracy. Liczba miejsc jest strasznie ograniczona, a oczekujących bobasów jest wiele. Gmina zajmuje się opłatami za pobyt malucha w żłobku. Kwota obejmuje również wyżywienie. Mniej więcej, w zależności od obiektu, rodzic będzie musiał ponieść koszty w wysokości około 500 złotych miesięcznie. Nie jest to duża ilość pieniędzy, jeśli chodzi o opiekę, dlatego mimo trudności z zapisem, oferta jest przyzwoita. Wybierając żłobek prywatny, wydatek będzie znacząco wyższy, ale za to miejsce dla malucha będzie gwarantowane.

Mieszkając w większym mieście, należy spodziewać się opłaty mieszczącej się w granicach od 1000 do 1500 złotych miesięcznie. W mniejszych miejscowościach sprawa wygląda dużo łatwiej, ponieważ rodzice są w stanie znaleźć dobre obiekty już od 600 złotych miesięcznie. Oczywiście dziecko nie musi przebywać w żłobku cały dzień, istnieją oferty poranne oraz popołudniowe, które sprawią, że maluch może zostać na parę godzin dziennie, co zdecydowanie ułatwia sprawę rodzicom pracującym na pół etatu. Wybranie takich karnetów będzie współgrało z niskimi opłatami. Są takie przypadki, gdzie opiekun, musi pracować również w weekendy, wtedy za dodatkową opłatą do 100 złotych można wykupić opiekę na te dni. W celu uzyskania większej ilości informacji na temat żłobków, należy wejść na https://momom.pl/.

Wpisy PromowaneIle kosztuje pobyt dziecka w żłobku?

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.