Ile kosztuje pobyt dziecka w żłobku?

W obecnych czasach wielu rodziców decyduje się oddać swoje dziecko do żłobka. Jest to najtańszy wybór, jeśli chodzi o opiekę nad maluchem. Częstym przypadkiem jest jednak brak dostępnych miejsc, który zdarza się najczęściej w dużych miastach. Z tego względu opiekunowie decydują się na zapisanie dziecka do żłobka prywatnego lub zatrudniają nianię.

Ile kosztuje pobyt dziecka w żłobku? 1

Żłobek publiczny a prywatny – cena i różnice

Decydując się na zapisanie dziecka do tych miejsc, należy wybrać rodzaj najbardziej odpowiadający rodzicowi. Istnieją dwa typy żłobków publiczny oraz prywatny. Wybierając ten pierwszy, trzeba uzbroić się w to, że będą mogli zdecydować się na niego opiekunowie pracujący w pełnym wymiarze godzin. Aby zwiększyć szanse zapisu dziecka do takiego obiektu, należy złożyć podanie, wraz z zaświadczeniem z pracy. Liczba miejsc jest strasznie ograniczona, a oczekujących bobasów jest wiele. Gmina zajmuje się opłatami za pobyt malucha w żłobku. Kwota obejmuje również wyżywienie. Mniej więcej, w zależności od obiektu, rodzic będzie musiał ponieść koszty w wysokości około 500 złotych miesięcznie. Nie jest to duża ilość pieniędzy, jeśli chodzi o opiekę, dlatego mimo trudności z zapisem, oferta jest przyzwoita. Wybierając żłobek prywatny, wydatek będzie znacząco wyższy, ale za to miejsce dla malucha będzie gwarantowane.

Mieszkając w większym mieście, należy spodziewać się opłaty mieszczącej się w granicach od 1000 do 1500 złotych miesięcznie. W mniejszych miejscowościach sprawa wygląda dużo łatwiej, ponieważ rodzice są w stanie znaleźć dobre obiekty już od 600 złotych miesięcznie. Oczywiście dziecko nie musi przebywać w żłobku cały dzień, istnieją oferty poranne oraz popołudniowe, które sprawią, że maluch może zostać na parę godzin dziennie, co zdecydowanie ułatwia sprawę rodzicom pracującym na pół etatu. Wybranie takich karnetów będzie współgrało z niskimi opłatami. Są takie przypadki, gdzie opiekun, musi pracować również w weekendy, wtedy za dodatkową opłatą do 100 złotych można wykupić opiekę na te dni. W celu uzyskania większej ilości informacji na temat żłobków, należy wejść na https://momom.pl/.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry