Inman Aligner – innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego

Inman Aligner to jedna z nowoczesnych metod stosowana w leczeniu wad uzębienia. Jej innowacyjność polega przede wszystkim na krótkim czasie pojawienia się widocznych efektów.

Podczas gdy dotychczasowe sposoby w postaci koron protetycznych czy licówek korygowały uśmiech w powolnym tempie, pacjenci stosujący nakładki Inman Aligner potrzebują zaledwie kilku tygodni do cieszenia się pięknym uśmiechem. Dodatkowo jest to metoda, która nie ingeruje w strukturę budowy naszego uzębienia.

Jak to działa?

candeoZasada działania tej nowoczesnej metody leczenia wad uzębienia opiera się na wykorzystaniu zdejmowalnego aparatu wyposażonego w specjalne nakładki. Konstrukcja wywiera lekki, lecz jednostajny nacisk na zęby, dzięki czemu doprowadza do ich przemieszczenia się w odpowiednie miejsce, a w efekcie sprawia, że nasze uzębienie staje się równe i zdrowo wyglądające. Metoda jest stosowana do korygowania wad w zakresie zębów siekaczy, czyli tych które w sposób znaczący odpowiadają za estetykę naszego uśmiechu. Korekcja ustawienia zębów w łuku wykorzystująca delikatny napór aparatu przynosi znaczne efekty, a przy tym nie doprowadza do zniszczeń w obrębie budowy zęba.
Korzyści płynące z zastosowania tej metody

Jak twierdzi wielu ekspertów, głównym powodem dla którego wymyślono leczenie metodą nakładkową były względy estetyczne. W końcu Inman Aligner jest przezroczysty, dzięki czemu gwarantuje atrakcyjny i naturalny wygląd uzębienia w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Kolejnym korzystnym czynnikiem jest zapewnienie większej wygody, jako że w naszej jamie ustnej nie znajdują się żadne metalowe elementy, na których obecność skarży się większość użytkowników tradycyjnych aparatów na zęby. Możliwość swobodnego zdejmowania nakładek pozwala na wygodne dbanie o higienę jamy ustnej. Jednak argumentem, który najbardziej przemawia na korzyść użytkowników metody Inman Aligner jest wyjątkowo krótki czas potrzebny do efektywnego wyleczenia wady uzębienia. Według statystyk, przeciętny okres noszenia nakładek to jedynie 4 do maksymalnie 16 tygodni. Daje to o wiele lepszy wynik niż w przypadku metod znanych nam powszechnie. Metoda Inman Aligner niesie więc ze sobą spore korzyści w postaci krótszego czasu korekcji, zapewnienia wysokiej estetyki uśmiechu oraz braku przymusu noszenia niewygodnych i uciążliwych elementów z metalu.

Komu poleca się wykorzystanie metody Inman Aligner?

Leczenie wad ułożenia zębów w łuku za pomocą metody Inman Aligner nie jest przeznaczone dla wszystkich. Najważniejsze kryterium stanowi położenie zębów. Sposób działania nakładek jest dedykowany korekcji zębów przednich, czyli górnych i dolnych siekaczy. Pozostała część naszego uzębienia wymaga zastosowania tradycyjnych rozwiązań działających w bardziej zdecydowany sposób. Z kolei przypadki, w których tego rodzaju leczenie może przynieść dobry efekt to takie nieprawidłowości jak stłoczone zęby, występowanie szpar między zębami, zgryz krzyżowy lub przewieszony, a także nawrót wad uprzednio wyleczonych innymi metodami ortodontycznymi. Pamiętajmy, że o zastosowaniu metody Inman Aligner zadecydować może jedynie profesjonalista jakim jest ortodonta. Natomiast leczenie musi zostać przeprowadzone przez osobę posiadającą odpowiedni certyfikat tejże metody. Dodatkowo, również lekarz wykonujący leczenie musi należeć do grona specjalistów, którzy posiadają tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji.

Zalecenia podczas stosowania metody

Efektywne wyleczenie wad uzębienia za wykorzystaniem metody Inman Aligner to wypadkowa wkładu pracy lekarza oraz pracy pacjenta, a raczej jego stosowania się do zaleceń stawianych przez specjalistę. Najważniejszym warunkiem do uzyskania prostych zębów jest noszenie nakładek przez określoną ilość godzin w ciągu dnia. Zazwyczaj przedział ten wynosi od 20 do 21 godzin. Należy pamiętać, aby zdejmować aparat na czas mycia zębów, spożywania posiłków oraz picia czegokolwiek innego oprócz niegazowanej wody – w przeciwnym razem nakładki mogą stracić na swej przezroczystości oraz dojść może do powstania bakterii.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry