Innowacyjność w zarządzaniu majątkiem firmy

Zagubione faktury, podliczanie wydatków, bałagan w dokumentach – to odwieczny problem, z którym musi zmierzyć się każdy przedsiębiorca. W czasach szybkiego rozwoju i walki o jak najwyższą jakość przydatne z pomocą przychodzą różnego rodzaju technologiczne rozwiązania. Takim programem jest właśnie e-usługa AssetMan, z którą już 6 lutego, podczas specjalnej konferencji zapoznają się przedstawiciele branży deweloperskiej.

Twórcą e-usługi jest firma Cumulus Technology Systems Sp. z o. o., która na co dzieo zajmuje się tworzeniem nowoczesnych technologii pomocnych w walce o usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstw. AssetMan to pierwszy system klasy CMMS w Polsce, działający w tzw. „chmurze”.

Czym zatem wspomniany AssetMan jest dokładniej? Głównym zadaniem e-usługi jest dostarczanie zintegrowanego systemu wspierającego przedsiębiorstwo w codziennej działalności biznesowej. Każdy, kto zdecyduje się na wykupienie tego typu usługi, otrzymuje innowacyjne narzędzie do zarządzania i utrzymywania majątku firmy, do którego zaliczyć możemy m.in. maszyny, pojazdy, ale także infrastrukturę IT oraz nieruchomości.

Dużymi zaletami AssetMan’a są elastycznośd i łatwość w obsłudze. To właśnie te cechy znacząco odróżniają go od dotychczas oferowanych rozwiązań. Jednym z kluczowych elementów e-usługi jest szybkie rozwiązywanie awarii oraz właściwe przypisanie zgłoszenia. Część systemów obecnych na rynku posiada moduły pozwalające na przydzielanie zgłoszeń w zależności od posiadanych umiejętności. Bazują one na prostym dopasowaniu kompetencji pracownika do kwalifikacji potrzebnych do wykonania danej pracy. W przypadku AssetMan’a zastosowano innowacyjne rozwiązanie, które zakłada użycie algorytmów semantycznego kojarzenia kompetencji pracowników z umiejętnościami niezbędnymi do usunięcia awarii, czy przeprowadzenia naprawy. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie elementów mechaniki gier w zarządzaniu użytkownikami. Mowa tutaj o tzw. grywalizacji, czyli mechanice znanej z gier fabularnych, czy komputerowych, która służy do modyfikowania zachowań ludzi w sytuacjach niebędących grami. W praktyce wygląda to tak, że każdy pracownik użytkownika e-usługi AssetMan za poprawne zdefiniowanie reguł biznesowych otrzymuje punkty. Dzięki temu rozbudzone zostaje współzawodnictwo, a pracownicy po zdobyciu określonych ilości punktów przechodzą na wyższe poziomy.

E-usługa w zależności od wykupionego pakietu (producent oferuje trzy rodzaje: BRONZE, SILVER, GOLD) składa się z dziewięciu modułów. Wszystkie wzajemnie uzupełniają się i dążą do zapewnienia pełnej kontroli. Pakiet BRONZE, który otwiera ofertę, składa się z sześciu modułów, a zatem użytkownik może w pełnym stopniu analizować dane dotyczące własnego majątku, zarządzać zleceniami pracy, przewidywać ewentualne awarie, czy kontrolować finanse. Decydując się na pakiet SILVER użytkownik otrzymuje dodatkowo dostęp do modułu statystyczno-raportowego, w którym dzięki specjalnym algorytmom i modelom danych możliwe jest udostępnianie statystycznie przetworzonych informacji.

Dwa dodatkowe atuty związane są z pakietem GOLD. W zestawie znajduje się możliwośd konfiguracji interfejsu użytkownika zgodnie z wymaganiami biznesowymi (moduł analizy danych). Konfiguracja pozwala według własnych upodobań projektować ekrany, rozmieszczać pola i kontrolki. Użytkownikowi dostarczany jest również interfejs programistyczny, za pomocą którego zintegruje się z e-usługą (moduł Api do integracji).

Na koniec trzeba również dodać, że sporą zaletą produktu oferowanego małym i średnim przedsiębiorstwom przez Cumulus Technology Systems Sp. z o. o. jest również cena. AssetMan to pełna usługa, mogąca w znaczący sposób usprawnić działania każdego przedsiębiorstwa.

Więcej informacji na stronie  http://www.assetman.pl/

Assetman-stopka-UE

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top