Jak tanio kupować AGD?

Każdy z nas by chciał kupować jak najtaniej sprzęt AGD. Warto czekać na różne okazje, ponieważ z roku na rok pojawiają się nowe, zwłaszcza w okresie świątecznym. Bardzo dużo także ciekawych propozycji mają sklepy internetowe. Są one bardzo atrakcyjne.

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie domu bez pralki, lodówki czy kuchenki. Ceny są dosyć spore cały czas. Racja, kupujemy takie sprzęty raz na długi czas. Jednak są to koszty dla niektórych ogromne. Zwłaszcza gdy kupujemy coś takiego do nowego mieszkania czy domu, w którym jeszcze dużo rzeczy innych potrzeba, oprócz sprzętu AGD. Warto, właśnie dlatego poszperać po Internecie okazji cenowych lub w sklepach promocji sprzętu, który by nas zadowolił i służył przez długie lata.

Kilka metod jak kupować taniej sprzęt AGD:

  • łap okazje,
  • buszuj po sieci,
  • kupuj większość ilość sprzętu na raz,
  • kupuj tylko potrzebne sprzęty

Łapanie okazji polega na kupowaniu produktów, które są w promocji w danych marketach i sklepach w danych dniach. Jest to metoda bardzo dobra, ale trzeba być cierpliwym do niej. Nie zawsze jest coś w promocji w danym czasie co by nas interesowało. Najlepsze ofert mają miejsce gdzie jest wyprzedaż ostatnich sztuk lub likwidacja sklepu. Możemy kupić wtedy za bezcen tak naprawdę sprzęt. Na niektóre okazje cenowe jednak trzeba uważać, ponieważ często sklepy zawyżają ceny specjalnie, aby potem wykonać promocje, która tak naprawdę jest taka sama jak w innych sklepach. Warto w domu wcześniej przejrzeć oferty cenowe jakie są w innych sklepach i wtedy podjąć decyzję.

Buszowanie po sieci polega na kupowaniu sprzętu przez Internet. Na aukcjach internetowych lub sklepach internetowych, można zaoszczędzić nie raz około 300zł i więcej. Na przykład pralka w sklepie stacjonarnym kosztuje 1300zł, a przez Internet możemy taką samą kupić za 900-1000zł. Tak samo jest ze sprzętem elektronicznym. Sprzedawca internetowy może sobie pozwolić na niższe koszty sprzedaży, ponieważ nie musi utrzymywać lokalu i ludzi do sprzedaży. Dużym plusem takich zakupów jest także to, że nie musimy się martwić o transport i wniesienie go po schodach do domu, ponieważ kurier przywozi sprzęt i wnosi do domu. Racja, że jest to dodatkowa kwota za transport, ale jeżeli ją dodamy nawet do ceny zakupu to i tak jesteśmy na plusie około 200zł. Zawsze przy większej ilości kupna sprzętu w jednym e-sklepie, możemy negocjować cenę transportu. Jednak takie zakupy wadę mają, nie możemy ich dotknąć, ani sprawdzić jak wyglądają dokładnie. Oczywiście, można wybrać się do sklepu stacjonarnego, zobaczyć sprzęt i dokładnie obejrzeć, a potem zamówić przez Internet. Należy jednak dobrze przepisać model danego sprzętu, aby nie oglądać czegoś innego. Nie raz jedna mała cyfra lub litera przedstawia całkiem inny produkt o innych funkcjach. Czasem w tradycyjnym sklepie mają odpowiedniki w sieci, które są o wiele tańsze niż te zwykłe.

Kupowanie większej ilości sprzętu na raz polega na kupowaniu większej ilości sprzętu w jednym miejscu. Czasem oferta obowiązująca w danym miejscu jest mało atrakcyjna na wszystkie sprzęty, które chcemy kupić i odrzucamy tę opcję. Jednak w ten sposób możemy otrzymać spory rabat w jednym miejscu. Sprzedawca woli dać trochę niższą cenę a sprzedać więcej i dostać większą prowizję niż wcale. Dla przykładu kupując sprzęt za około 5 tysięcy, otrzymując rabat 5%, możemy zyskać 250zł. A za taką kwotę można kupić już mikrofalę, odkurzacz czy coś innego także przydatnego dla domu. Z drugiej strony wyszukując na spokojnie ofert nam potrzebnych dla domu, także sumując możemy zapłacić bardzo niskie ceny. Wymaga to jednak poświęcenia trochę czasu, którego czasem nie mamy.

Kupowanie tylko potrzebnych rzeczy polega na wyeliminowaniu sprzętów, które chcemy kupić bo, np., ktoś ma a nam to tak do końca nie potrzebne. Za niektóre dogodności, bez których możemy się obejść kosztują o kilkaset złotych więcej. Najlepiej kupować produkty tylko te, które są naprawdę potrzebne i funkcje wszystkie wykorzystamy w pełni. Czasem trzeba przemyśleć opcje, czy nie lepiej kupić coś używanego tańszego i korzystać z tego niż kupowanie nowego.

Można czasem decydować się na kredyt na sprzęt, aby spłacać w ratach jak kogoś nie stać. Niestety nie zawsze jest to oferta taka atrakcyjna, ponieważ odsetki nie raz są takiej kwoty jak sam towar.

Autorem artykułu jest AGDhome.pl

Banner AGDhome

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top