Jak trafić z prezentem i nie wydać majątku?

Co jakiś czas każdy z nas staje przed dylematem: jaki prezent kupić? Co ucieszy obdarowanego? Niestety, dodatkowo zazwyczaj budżet nie pozwala nam zaszaleć. Ale nie martwmy się – nie trzeba wydawać fortuny, by sprawić przyjemność i wywołać uśmiech. Chociaż znalezienie idealnego prezentu przyprawia o zawrót głowy, nie traćmy nadziei.

Moda na oryginalne prezenty

Jak trafić z prezentem i nie wydać majątku? 1Od kilku lat obserwujemy modę na niebanalne prezenty. Perfumy, alkohol, kosmetyki czy ubrania mogą być dopełnieniem, przyjemną niespodzianką, ale czy wywołają wybuch radości, ekscytacji, dreszczyku emocji? Nie. Poszukiwanie oryginalnego prezentu wynika z chęci sprawienia komuś przyjemności. Lubimy, kochamy, chcemy sprawić radość, rzeczą naturalną jest, że będziemy poszukiwać prezentów, które będą wspominane przez lata. Oryginalny prezent, czyli jaki? To, co dla jednych będzie niebanalnym podarunkiem, na kimś innym nie zrobi wrażenia. Pierwszą zasadą przy wyborze prezentu jest znajomość osoby obdarowanej. Co lubi? Co ceni? Jak spędza wolny czas? Co sprawia jej najwięcej radości? O czym marzy? Słuchanie obdarowanego to podstawa. Czasem między wierszami przekazuje istotną informację. Słyszysz, że jest zmęczona, to może tym czego teraz najbardziej potrzebuje będzie krótki wyjazd, który pomoże zregenerować siły. Może czymś się interesuje, może lubi poznawać nowe kuchnie i smaki. Zainteresowania, hobby stanowią cenną podpowiedź. A co jeśli nie znamy na tyle dobrze osoby obdarowanej? Wówczas możemy dorzucić się do prezentu kupowanego przez kogoś, kto lepiej zna tę osobę bądź bliżej ją poznać, choćby zaglądając na profil społecznościowy.

Adrenalina, relaks, inspiracje

Kiedyś liczył się gest, dziś liczy się pomysł. Ostatnie lata to coraz częściej darowanie przeżyć, miłych chwil, które przysparzają różnych pozytywnych emocji, od ekscytacji, poprzez dużą dawkę adrenaliny po ciekawe doznania zmysłowe. Przeżycia, w postaci voucherów to pomysł na prezent urodzinowy, imieninowy, ślubny, na rocznicę i każdą inną okazję. Idealny dla młodych, w średnim wieku i dla osób starszych. Przyjemne chwile można zamawiać za pomocą takich portali jak katalogmarzen.pl. To największy tego typu portal, oferujący przeżycia w całej Polsce, począwszy od tych dostarczających silnych wrażeń, poprzez romantyczne kolacje, po rozwój albo hobby (przykładem mogą być zajęcia taneczne). Zakup przeżyć nie tylko pozwala na wybór oryginalnego prezentu, ale ma jeszcze jeden zasadniczy plus z punktu widzenia obdarowującego. Nie chodzisz po sklepach, nie tracisz czasu i nie stresujesz się. W zaciszu domowym, na spokojnie, bez nerwów i kolejek można wybrać przeżycie, które najbardziej ucieszy obdarowanego. A dzięki możliwości sprecyzowania dla kogo i na jaką okazję chcemy wybrać prezent, jest jeszcze prościej. Na katalogmarzen.pl możesz również wymienić prezent w ciągu 14 dni. A jeszcze lepszym rozwiązaniem, gdy kompletnie nie mamy pomysłu co kupić, jest karta podarunkowa na określona kwotę (obdarowany sam wybierze sobie prezent) bądź Księga Marzeń (wybór spośród kilku atrakcji). Prezenty w postaci przeżyć to ostatnimi czasy bardzo popularne podarunki.

Uniwersalny prezent

Czy coś takiego istnieje? Czy w ogóle możemy wyróżnić grupę prezentów, które są uniwersalne, można je darować na każdą okazję i każdemu? W sieci znajdziemy listy uniwersalnych prezentów, jednak przeglądając je, szybko można odrzucić większość, gdy zależy nam na zaskakującej niespodziance. Jednym z uniwersalnych prezentów są niewątpliwie pieniądze i kwiaty, ale nie zawsze i nie na każdą okazję będą one dobre. Pieniądze możemy podarować młodej parze na ślub, ale koledze z pracy czy narzeczonej nie damy koperty z gotówką. Do uniwersalnych prezentów, które można darować na różne okazje, należą wspomniane vouchery, karty podarunkowe. Doskonale sprawdzą się i na prezent dla kolegi z pracy, i pary młodej, na dzień matki i imieniny dziewczyny.

Szukając prezentu, stawiaj na przyjemność, jaką będzie czerpał obdarowany. Prezenty praktyczne odchodzą w niepamięć. Mogą być jedynie miłym dodatkiem.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry