Jak wybrać sprzęt do diagnostyki pojazdów?

W związku z rozwojem dziedziny, jaką jest diagnostyka pojazdów, mechanicy stają przed nowymi wyzwaniami. Coraz więcej czynności możemy potwierdzić za pomocą elektronicznego systemu sterowania. Szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi bardziej skomplikowana mechanika, naprawa wymaga zastosowania nowoczesnego narzędzia diagnostycznego. Czym kierować się przy wyborze takiego urządzenia?

Jak wybrać sprzęt do diagnostyki pojazdów? 1
fotolia.com, 191027153 | Autor: industrieblick

Podstawowy, najtańszy tester pozwoli nam odczytywać kody błędów i likwidować je, a także zaprezentuje podstawowe informacje o parametrach auta. Takie wersje sprzętowe mają dość ograniczone możliwości i często nie obsługują . Średnia i wyższa półka cenowa oferują znacznie więcej opcji. Przykładem mogą być tutaj powszechnie znane testery Jaltest, służące do sprawdzania systemów m.in. w ciężarówkach, przyczepach, autobusach, maszynach rolniczych i budowlanych. Poza podstawowymi możliwościami diagnostycznymi pozwalają one również na podejrzenie wartości pomiarowych, takich jak ciśnienie i napięcie, oraz umożliwiają kalibrację nowych komponentów. Jak widać, duże znaczenie będzie miała zarówno cena, jak i marka sprzętu. Gdy koszt jest zbyt niski, nie możemy oczekiwać doskonałej jakości czy dostępności wielu przydatnych funkcji, a tym bardziej bogatego biuletynu technicznego ze schematem układów.

Wybierając sprzedawcę, od którego kupimy komputer diagnostyczny dla warsztatów, musimy brać pod uwagę również kontakt z klientem i poziom obsługi. Zdarzy się, że będziemy potrzebować bezpośredniego wsparcia w użytkowaniu urządzenia. Im lepszy poziom usług wybierzemy, tym większa pewność, że w chwili wystąpienia problemów będziemy mogli liczyć na pomoc. Wsparcie techniczne jest więc bardzo ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze danej marki. Oprócz tego stawiajmy na produkty o globalnym zasięgu, które były użytkowane już na całym świecie. Wybieranie testerów pirackich, o niepewnej legalności nie jest dobrym pomysłem. Co więcej, z powszechnie znanymi markami  testerów możemy się zapoznać na prezentacji przedzakupowej w naszym warsztacie, co okaże się pomocne w podjęciu decyzji.

Dobry sprzęt to podstawa dobrego warsztatu

Nie ma wątpliwości, że to, jakiego sprzętu używamy, ma decydujący wpływ na naszą pracę. W przypadku współczesnej mechaniki odpowiednie urządzenia pozwalają nie tylko uzyskać zdecydowanie lepsze efekty, ale również przyspieszają naprawę. Wybierając sprzęt diagnostyczny, weźmy pod uwagę jego odporność na czynniki zewnętrzne (w końcu będzie eksploatowany dość intensywnie, w różnych warunkach), a także wygodę pracy i przyjazny interfejs. Znaczenie ma również baza obsługiwanych pojazdów użytkowych. Szeroka gama możliwości pozwoli na oferowanie większego zakresu usług swoim klientom.

Bogata baza danych, możliwość kalibracji i zmiany parametrów, prostota, intuicyjność, oraz uniwersalność – wszystko to powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze komputera diagnostycznego. Zakup sprzętu wysokiej jakości to prawdziwa oszczędność czasu i pieniędzy, których nie wydamy np. na omyłkową wymianę sprawnych części. Duża liczba dostępnych funkcji pozwoli przeprowadzić zdecydowanie dokładniejszą i efektywniejszą diagnozę. To profesjonalny sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym warsztacie, dlatego warto celować w sprawdzone, renomowane marki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top