Jak założyć firmę w Niemczech? Powierz to fachowcom.

Czy wiesz, że coraz więcej Polaków decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech? Sprzyjające warunki panujące za zachodnią granicą pozwalają na efektywniejszy rozwój biznesów w niejednej z branż. Przy dostatecznej znajomości języka i prawa, założenie firmy nie stanowi problemu. Co jednak, jeśli nie po drodze ci z niemieckimi przepisami? Dowiedz się, jak założyć firmę w Niemczech z pomocą profesjonalnych doradców.

Jak założyć firmę w Niemczech? Powierz to fachowcom. 1

Polska firma jednoosobowa w Niemczech

Polscy przedsiębiorcy na terenie Niemiec świadczący usługi lub realizujący umowę o dzieło muszą dokonać w Niemczech rejestracji swojej działalności gospodarczej do celów identyfikacji podatkowej. Niezbędne jest jasne określenie, czym będzie zajmowała się firma w Niemczech. Niemiecki urząd skarbowy będzie prosił o udzielenie następujących informacji:

  • liczba pracowników przedsiębiorstwa,
  • okres czasu, w jakim będą wykonywane usługi lub realizowana umowa o dzieło na terenie Niemiec,
  • opis profilu przedsiębiorstwa,
  • informacje o lokum, pomieszczeniach biurowych, magazynach, halach, warsztatach, itp.,
  • dane personalne i dokładny adres miejsca stałego pobytu osoby reprezentującej firmę w Niemczech,
  • inne informacje mające istotny wpływ na działalność prowadzoną na terenie Niemiec.

Jak nietrudno się domyślić, dopełnienie wszelkich formalności związanych z założeniem firmy w Niemczech wiąże się z przesłaniem do odpowiednich organów dokumentów i oczekiwaniem na uzyskanie zgody na prowadzenie działalności. Cały ten proces poprzedzony musi być opracowaniem planu na to, jak będzie funkcjonować twój biznes w Niemczech.

Polska firma w Niemczech. Od czego zacząć?

Osoby znające język niemiecki oraz niemieckie przepisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej nie będą miały większych problemów z samodzielnym dopełnieniem wszelkich formalności. Co jednak, jeśli w załatwianiu spraw urzędowych za granicą jesteś kompletnym nowicjuszem? Spokojnie – nie oznacza to, że musisz zrezygnować z rewolucyjnego pomysłu na siebie. Na rynku funkcjonują profesjonalni konsultanci, którzy dzięki znakomitej znajomości niemieckiego rynku płynnie przeprowadzą cię przez proces rejestracji firmy.

Polska firma w Niemczech z pomocą profesjonalistów

Firma Mainka Consulting to zespół doświadczonych fachowców, świetnie zaznajomionych ze specyfiką niemieckiego rynku oraz aktualnego prawa. Korzystając z pomocy konsultantów możesz liczyć na fachowe doradztwo na etapie planowania działalności, pomoc w doborze formy prawnej i sprawne przeprowadzenie cię przez cały proces zakładania biznesu w Niemczech.

Z jakich usług możesz skorzystać w ramach współpracy z Mainka Consulting?

1. Uruchamianie polskiej firmy w Niemczech

  • Pierwszym etapem współpracy z jest analiza twojego pomysłu na biznes w taki sposób, by maksymalnie dopracować go i zminimalizować ryzyko niepowodzeń. Mainka Consulting, dzięki 30-letniemu doświadczeniu pełni nie tylko rolę pośrednika w zakładaniu firmy, ale i partnera, który pomoże dobrać ci najlepsze rozwiązania na drodze do własnego biznesu w Niemczech.
  • Konsultanci pomogą ci m. in. w doborze odpowiedniej nazwy firmy i zweryfikują ją w Izbie Przemysłowo – Handlowej.
  • Od profesjonalnych konsultantów dowiesz się, jakimi zasadami rządzi się niemiecki obrót gospodarczy oraz system podatkowy.

2. Dobór formy prawnej polskiej firmy w Niemczech

W zależności od specyfiki działalności, Mainka Consulting pomogą ci dobrać najbardziej optymalną formę prawną – spółkę z o. o., spółkę w formie uproszczonej lub AG, GbR, KG, OhG.

3. Rejestracja firmy w Niemczech

Konsultanci przeprowadzą cię przez każdy z etapów rejestracji. Decydując się na współpracę z Mainka Consulting zyskujesz obsługę prawną i notarialną, pomoc w uruchomieniu rachunku bankowego i uzyskaniu europejskiego numeru podatkowego. Całość procesu zwieńczona zostanie oczywiście rejestracją sądową.

4. Działalność w Niemczech – dodatkowa pomoc

Mainka Consulting pomoże ci także uzyskać Reisegewerbekarte, jak również licencje i pozwolenia związane z niektórymi typami działalności gospodarczej. Na każdym etapie współpracy, w razie wątpliwości możesz zwrócić się do fachowych konsultantów z prośbą o radę.

5. Wirtualne biuro – Niemcy

Chcesz prowadzić firmę w Niemczech mimo, że mieszkasz w Polsce? Nie chcesz wynajmować lokalu? Nic nie stoi na przeszkodzie. Skorzystaj z usługi wirtualnego biura, jaką oferuje Mainka Consulting. Uzyskasz swój własny adres działalności na terenie Bawarii, w pobliżu Norymbergi, Ratyzbony lub Monachium. Adres może być wykorzystywany jako główna siedziba twojej firmy.

Załóż swoją działalność w Niemczech

Jak widać, założenie własnej firmy w Niemczech nie musi być problemem. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów, korzystając z pomocy cenionych konsultantów. To najlepszy sposób na spełnienie marzenia o biznesie w Niemczech bez stresu i ryzyka!

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top