Jak zaplanować kuchnię na wymiar

Nie ważne czy mieszkasz w bloku, lofcie, kamienicy, czy też w domku jednorodzinnym, pragniesz aby Twoja kuchnia była piękna i użyteczna. Kuchnie na wymiar to doskonała opcja dla tych, którzy chcą w sposób optymalny i estetyczny zorganizować tę szczególną przestrzeń. Doradcy sklepu Meble Prato w Krakowie, pomogą Ci stworzyć projekt wymarzonej kuchni dbając o każdy szczegół. Decydując się na kuchnię na zamówienie musimy pamiętać o kilku zasadach, jakimi kierujemy się podczas doboru mebli.

Jak zaplanować kuchnię na wymiar 1

Wymiary pomieszczenia kontra wymiary mebli.

Estetyka i zdrowy rozsądek – to nimi powinniśmy głównie się kierować w urządzaniu wnętrz. Jeśli nasza kuchnia ma małą powierzchnię dobierzmy takie meble kuchenne na wymiar, by nie pomniejszały przestrzeni wizualnie a jednocześnie były pojemne i funkcjonalne. Nie dajmy się przytłoczyć rozmiarem sprzętu, ale pamiętajmy o tym, że zabudowa kuchenna sięgająca sufitu też może wyglądać lekko i zgrabnie. Profesjonalni konsultanci pomogą dobrać odpowiednie wymiary do powierzchni jaką dysponujesz, szerokość i głębokość szafek, ilość półek i szuflad, a wszystko celem uczynienia pomieszczenia praktycznym.

Strefy kuchni na zamówienie

Każda kuchnia musi zostać zaplanowana z zachowaniem podziału na strefy. To pomaga w optymalizacji działań w kuchni.

 • W strefie przygotowywania posiłków ważny jest przede wszystkim blat, wysoka jakość materiału z jakiego jest wykonany. Istotne jest, by blaty również stanowiły spójną całość z meblami.
 • Strefa gotowania i pieczenia- to tam główną rolę grają kuchenka lub płyta grzewcza oraz piekarnik. Klasa i energooszczędność sprzętu to ważne zagadnienia, do tego warto zwrócić uwagę na ich wielkość.
 • Strefa mycia i sprzątania. Tutaj umieścimy zlewozmywak o wybranym kształcie oraz zmywarkę, standardem już jest wybieranie takiej pod zabudowę.
 • Strefa naczyń, zwana strefą przechowywania- to tu zgromadzimy wszelkie zastawy, przybory do gotowania, małe AGD (blendery, miksery, młynki, etc.)
 • Strefa produktów spożywczych/ zapasów- czyli głównie lodówka, która również coraz częściej dopasowywana bywa pod zabudowę celem zharmonizowania całości.

W zależności od wymiarów Twojego pomieszczenia pomożemy Ci dobrać odpowiedni kształt zabudowy. Kuchnie na wymiar planujemy więc w kształcie litery L, U, G, jedno lub dwurzędowe, tak byś czuł się wygodnie i komfortowo, a wszystko czego potrzebujesz było na wyciągnięcie ręki bez względu na rozmiary kuchni.

Zdaj się na naszych ekspertów, a w niedługim czasie i za dobrą cenę cieszyć się będziesz wspaniałym wnętrzem.

Wpisy promowane

 • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
  Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
 • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
  Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry