Jak zaplanować wyprawkę dla dziecka?

Opublikowano: 29 czerwca 2016. Kategoria: Wpis Promowany.

Rodzice, którzy spodziewają się dziecka, mają nie małą zagwozdkę związaną z zaplanowaniem  dla niego wyprawki. Może ona stanowić naprawdę duże wyzwanie, w szczególności, jeżeli rodzice spodziewają się dopiero pierwszego malucha. Dlatego najlepiej jest wszystko dokładnie zaplanować dużo wcześniej i na spokojnie przygotować listę rzeczy niezbędnych.

Planujemy wyprawkę

wozekW momencie kiedy rodzice dowiadują się, że będą mieli dziecko zaczynają przygotowania. Tak naprawdę wystarczy, aby rozpocząć planowanie w trzecim trymestrze ciąży. Wcześniejsze planowanie kiedy płeć dziecka nie jest jeszcze znana, często traktowane jest jako możliwość zapeszenia. Natomiast zbyt późno rozpoczęcie przygotowań, może prowadzić do robienia wszystkiego na ostatnią chwilę i wprowadzenia stresu do życia rodziców.

Na początek należy stworzyć listę rzeczy niezbędnych do wyprawki. Zazwyczaj, w zależności od potrzeb znajdują się na niej:

  1. Mebelki dla dzieci
  2. Wózki dziecięce
  3. Zabawki, gryzaki
  4. Ubranka
  5. Buteleczki, miseczki, inne przybory do karmienia
  6. Przedmioty oraz kosmetyki związane z higieną i kąpielą
  7. Kocyki, poduszki

Jednym z trudniejszych wyborów przed jakim stają rodzice, jest wybór wózka dziecięcego.

Wybór wózka

Jaki wybór w takiej sytuacji jest najlepszy? Do wyboru mamy przede wszystkim 3 rodzaje wózków:

  1. Wózki dziecięce spacerowe – idealnie nadają się dla dzieci, które potrafią już siedzieć. Niektóre modele jednak rozkładają się do pozycji leżące,j co daje większe pole manewru. Wózki te są zazwyczaj lekkie i idealnie sprawdzają się na ciepłe pogody oraz spacery po mieście. Dobrze wykonane wózki dziecięce spacerowe, powinny mieć zamontowane pasy, które ochronią dziecko przed wypadnięciem.
  2. Wózki dziecięce głębokie – wózki te, wybierają rodzice najczęściej na samym początku. Są one idealne dla niemowląt i noworodków. Pozwalają dziecku leżeć w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są one duże i szerokie, co sprawia także, że ciężkie (zwrócić należy jednak uwagę, że czym nowszy model, tym lżejszy). Dziecko korzysta z tego wózka do 6-7 miesiąca życia. Wózki te zwane są także gondolą.
  3. Wózki dziecięce wielofunkcyjne – jest to rodzaj wózka najczęściej wybieranego przez rodziców, ponieważ jak sama nazwa wskazuje spełnia wiele funkcji. Jest zarazem wózkiem dziecięcym głębokim, a w momencie kiedy dziecko rośnie można z niego zrobić spacerówkę. Tak naprawdę wystarczy jeden wózek wielofunkcyjny na cały okres dziecka, kiedy jeszcze nie nauczy się chodzić. Zdarzają się modele wózków wielofunkcyjnych, które oprócz gondoli i spacerówki posiadają także fotelik samochodowy. Wtedy mamy 3w1. Model ten jest stosunkowo drogi i ciężki ze względu na jego możliwości.

Oprócz tych najczęstszych rodzajów wózków wybieranych przez dorosłych, w ofercie możemy znaleźć także wózki dla bliźniaków, wieloraczków czy wózki dziecięce do biegania.

Wpisy PromowaneJak zaplanować wyprawkę dla dziecka?

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.