Jak zaprojektować skuteczny katalog produktów?

Katalogi produktów w formie papierowej są bardzo cenione przez klientów, ale tylko dobrze zaprojektowane stanowią niezwykle efektywną reklamę, poprawiającą przy okazji wizerunek firmy. Żeby katalog spełniał swoje funkcje, należy pamiętać o kilku prostych zasadach podczas jego projektowania.

1. Przemyślana zawartość

Jak zaprojektować skuteczny katalog produktów? 1Zawartość katalogu może dotyczyć wszystkich produktów firmy lub tylko części. Oferty częściowe stosuje się np. w przypadku produktów sezonowych lub gdy firma wprowadza na rynek partię nowych towarów. Duża liczba produktów w katalogu wymaga ich logicznego posegregowania, z kolei niewielki asortyment warto wzbogacić obszerniejszymi opisami.

2. Sposób prezentacji

Częstym błędem, jaki można zauważyć w źle zaprojektowanych katalogach, jest mało atrakcyjna forma prezentacji produktów, która najczęściej polega na umieszczeniu złej jakości zdjęć. Zbyt małe lub niewyraźne zdjęcia produktów nie zachęcają do ich zakupu, podobnie jak umieszczenie zbyt dużej ich liczby na jednej stronie.

3. Przejrzystość

Projektując katalog produktów należy zwrócić uwagę, aby całość była przejrzysta i czytelna dla odbiorcy. Aby to osiągnąć konieczne może okazać się zwiększenie objętości katalogu lub ograniczenie liczby prezentowanych produktów.

4. Ciekawe opisy

Opis produktu pełni równie istotną rolę, jak jego zdjęcie. Nie zawsze wystarczy przedstawić parametry techniczne i suchy opis walorów użytkowych produktu. Warto podkreślić wyjątkowość towaru, jego innowacyjność a także wskazać korzyści z jego stosowania. Bardzo ważna jest także forma opisów – niewskazane są długie bloki tekstów czy zbyt mała czcionka. Oczywiście niewybaczalnym błędem są teksty napisane nieprawidłowo pod względem stylistycznym i ortograficznym.

5. Estetyka

W przypadku katalogu produktów chyba najbardziej liczy się pierwsze wrażenie, jaki robi on na odbiorcach. Dlatego jego wygląd musi być perfekcyjnie zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Trzeba zadbać o profesjonalne zdjęcia, dodatkowe elementy graficzne, przejrzysty układ stron, czytelny tekst i wreszcie o dobrej jakości papier.

To jeszcze nie wszystko- druk jest bardzo ważny

Nawet najlepszy projekt katalogu, jeśli nie zostanie odpowiednio wydrukowany to nie przyniesie odpowiedniego efektu

  • Katalogi szyte – tutaj wydrukujesz katalogi szyte w najlepszej cenie online.
  • Katalogi klejone – tutaj wydrukujesz katalogi klejone w najlepszej cenie online.

  Więcej o tanim druku znajdziesz na stronie drukarni internetowej drukomat.pl

  Wpisy promowane

  Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

  Przewiń do góry