Jak zdobyć stałych followersów na Instagramie?

Popularne konto na Instagramie niesie za sobą szereg korzyści. Poza możliwością dzielenia się własnymi pasjami i zainteresowaniami z wieloma osobami, taki profil daje realne szanse na wybicie się w świecie Internetu. Jeżeli zatem marzysz, by zostać influencerem i współpracować ze znanymi markami lub też pragniesz promować swoją firmę za pośrednictwem różnych social mediów – czytaj dalej, a poznasz sprawdzone sposoby na zdobycie stałych followersów na Instagramie.

Jak zdobyć stałych followersów na Instagramie? 1

Jak zdobyć popularność na Instagramie?

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, aby zdobyć przychylność innych użytkowników Instagrama. Budowanie wiernej społeczności w social mediach nie jest wcale takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wymaga zaangażowania i skrupulatności. Nie może zabraknąć również kreatywności i determinacji w dążeniu do celu. Aby osiągnięcie sukcesu stało się łatwiejsze, warto zastanowić się nad poniższymi punktami:

1. Content to podstawa

Aby zaistnieć na Instagramie, musisz wyróżnić się interesującym i wciągającym contentem, który trafi do serc wielu użytkowników. Byle jakie treści się nie obronią, zwłaszcza, jeśli chcesz reklamować swoją firmę. Zadbaj o najważniejsze wartości, jakie chcesz przekazywać. Nie skupiaj się na nachalnej sprzedaży, ale przedstaw swoje usługi jako warte zainteresowania. Podobnie, jeśli prowadzisz profil osobisty – setne selfie z kolei nie zrobi na nikim wrażenia. Musisz pokazać coś, czego nie ma u innych. Coś, co sprawi, że przyciągniesz uwagę.

2. Liczy się jakość i liczy się ilość

Instagram to platforma opierająca się głównie na treściach wizualnych, dlatego dużo uwagi należy poświęcić zdjęciom, jakie wrzucamy. Odpowiednia kolorystyka, jakość, wyrazistość i wykadrowanie to najważniejsze aspekty wrzucanych grafik. Dobrze by było, aby wszystkie posty na profilu tworzyły wspólną, spójną całość, dlatego wielu użytkowników stosuje np. tylko jeden filtr lub ozdobne ramki na każdym zdjęciu. Estetyczny wygląd profilu przyciąga uwagę, dlatego trzeba o to zadbać. Nie mniej ważna jest częstotliwość wrzucania postów. Im częściej, tym lepiej. Generuje to aktywność na twoim koncie i pokazuje, że warto cię śledzić, ponieważ codziennie zaskakujesz czymś nowym. Zaleca się publikowanie co najmniej 2-3 razy w tygodniu.

3. Aktywność przede wszystkim

Pozostając w temacie aktywności – nie skupiajmy się tylko i wyłącznie na postach, ale weźmy pod uwagę możliwości, jakie daje InstaStory. Wrzucanie relacji, lub też nadawanie na żywo to świetne drogi do zdobycia uwagi wielu użytkowników. Aktywność oznacza również śledzenie i obserwowanie innych kont, komentowanie postów innych użytkowników, a także reagowanie na ich Story. Pokazujesz w ten sposób, że jesteś szczerze zainteresowany tym, co się dzieje w Insta świecie, i chętnie bierzesz w tym udział. Dajesz szansę innym, aby cię poznali bliżej i aby odwiedzili twój profil. Najlepiej, jeśli będziesz nawiązywał kontakty z profilami o podobnej treści co twoja. Zyskujesz możliwość poznania influencerów, którzy mogą polecić twoje usługi i promować twoje konto.

4. Kupno followersów

Początki są trudne, dlatego aby szybko zdobyć niezbędną ilość obserwatorów i polubień, można wykupić je na stronach, takich jak kuplike.pl, polskielajki.pl, tanielajki.pl. Zwykle tego typu strony oferują autentycznych followersów. Dlatego też nie obniżymy w ten sposób wiarygodności naszego konta. Nie są to boty niewiadomego pochodzenia, ale prawdziwi użytkownicy, którzy budują grupę osób zainteresowanych twoim contentem użytkowników. Większa ilość polubień i obserwatorów generuje ruch na twoim koncie, a do tego zachęca odwiedzających do zapoznania się z tym, co robisz na Instagramie. Jedną z ofert znajdziesz pod tym linkiem https://kuplike.pl/produkt/obserwujacy-na-instagramie/ .

5. Śledzenie statystyk

Ciekawe możliwości daje przełączenie konta osobistego na firmowe, ponieważ zyskujemy wtedy dostęp do statystyk, które stanowią cenne źródło informacji. Widzimy, jakie posty cieszą się największym zainteresowaniem, jacy użytkownicy najczęściej nas odwiedzają, jak zmieniała się ilość polubień i obserwacji w ciągu miesiąca. Widzimy, ile razy nasza publikacja została polubiona, udostępniona dalej lub zapisana. To wszystko są informacje, dzięki którym możemy lepiej dotrzeć do użytkowników, dostosowując do nich nasze posty.

6. Inspiracja, nie kopiowanie

Warto obserwować poczynania innych użytkowników – zwłaszcza tych, którzy prowadzą inspirujące nas profile. Oczywiście nie chodzi o to, aby kopiować ich pomysły. Oryginalność to podstawa na Instagramie. Jednak czasem można zastanowić się, co ciekawego ta osoba robi, w jaki sposób wyróżniła się na tle innych, co wyjątkowego ją cechuje. Takie refleksje pomagają znaleźć pomysł na siebie, bez dublowania postów innych osób.

Od zera do milionera

Należy to mocno podkreślić, że każdy kiedyś zaczynał. Pomyśl o tym, że konta, które obecnie mają miliony obserwatorów, kiedyś miały ich zero! Dlatego niezbędna jest wytrwałość, determinacja i cierpliwość. Czas to nas sprzymierzeniec, jeśli chodzi o budowanie popularności na Instagramie, dlatego nie zniechęcaj się. Stosuj się do powyższych zasad, a z pewnością zauważysz postęp.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry