Jak zwiększyć efektywność swojego e-biznesu?

Przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność w przestrzeni internetowej stanowią obecnie bardzo dużą gałąź światowego biznesu. W takim systemie powstaje wiele nowych startupów, a specjaliści z różnych branż oferują swoje usługi szkoleniowe i coachingowe. Dobrze prosperująca firma rozrasta się z czasem, a wtedy plan jej funkcjonowania wymaga różnych modyfikacji. Jak pomóc swojej firmie dalej się rozwijać?

Jak zwiększyć efektywność swojego e-biznesu? 1

Nowe firmy skupione na działalności online często są owocem wizji jednej osoby. Póki są małe, da się nimi zarządzać w pojedynkę. Jednak zatrudniając coraz większą liczbę pracowników, trzeba liczyć się z tym, że potrzebni będą również liderzy poszczególnych zespołów. Nadchodzi taki moment, gdy trzeba poważnie rozważyć i zaplanować dalszy rozwój firmy, zwiększenie jej efektywności, w tym zatrudnienie kolejnych pracowników oraz managerów. Natomiast posiadając już liderów, trzeba zapewnić im szkolenia dające dobre narzędzia do zarządzania. Na co warto zwrócić uwagę?

Zadbaj o szkolenia dla managerów

Nawet najlepiej wyszkoleni liderzy potrzebują stałego rozwoju. Finansowanie kursów i szkoleń przez firmę zwiększa motywację do ciągłego doskonalenia. W zależności od potrzeb warto zapewnić im pomoc w takich tematach, jak: delegowanie zadań,  style zarządzania czy odporność psychiczna. Najlepiej jest najpierw dowiedzieć się, jakie jest największe zapotrzebowanie – albo poprzez indywidualne ankiety, albo analizę najbardziej dotkliwych problemów personalnych. Zmotywowani i dobrze przeszkoleni liderzy to prawdziwy skarb. Dzięki ich pracy zespoły wiedzą, co należy do ich obowiązków, a firma może rozwijać się w założonym kierunku i tempie.

Wprowadzaj modyfikacje własnych przyzwyczajeń

Jako właściciel firmy na pewno masz bardzo dużo na głowie. Znajdź trochę czasu na zdobywanie dodatkowej wiedzy, która pomoże Ci zadbać o siebie i swoją równowagę psychiczną. Jednym ze sposobów jest np. journaling, który jako regularna praktyka związana z zapisywaniem różnych myśli pozwala skupić się na sobie, wyciszyć i poukładać w głowie różne codzienne problemy oraz nowe idee. Warto również osobiście brać udział w różnych szkoleniach dla managerów. W nawale obowiązków możesz mieć tendencje do działania schematycznego, wypracowanego do tej pory na bazie różnych doświadczeń. Dobrze jest jednak czasem zmienić coś w swoich przyzwyczajeniach – może na tym zyskać zarówno firma, jak i Ty osobiście!

Pamiętaj o potrzebach pracowników

Pracownicy przychodzą do pracy z kilku powodów – dla zarobku, rozwoju oraz z poczucia zaangażowania i satysfakcji z wykonanych zadań. Jeśli wśród zatrudnionych przez Ciebie osób są takie, które wyróżniają się na tle innych, koniecznie spraw, by czuły się doceniane. W ten sposób możesz zyskać lojalność i będzie się dało zminimalizować konieczność poszukiwania oraz szkolenia od zera kolejnych pracowników. Lepiej zaproponować sprawdzonemu podwładnemu podwyżkę lub dodatkowy kurs niż wykosztowywać się na kolejne procesy rekrutacyjne.

Wpisy promowane

  • Ile trwa budowa domu?
    Czas budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, stopień skomplikowania projektu, rodzaj materiałów i umiejętności wykonawców. ...
  • Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę?
    Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę? To proste — podnośnik dźwigowy z przyssawką pozwala na szybkie i bezpieczne ...

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top