Kampanie Google Ads – Nie popełniaj tych błędów!

Kampanie reklamowe Google Ads mogą przynieść niesamowite efekty, którymi będą między innymi zwiększenie zasięgów, możliwość poznania naszej firmy przez wielu potencjalnie zainteresowanych naszymi usługami klientów i przede wszystkim, znaczne zwiększenie sprzedaży. Jednak będzie tak wyłącznie wtedy, kiedy poprowadzimy kampanię z wykorzystaniem Google Ads odpowiednio. Zdarzają się bowiem osoby, które decydują się samodzielnie poprowadzić swoją kampanię, jednak zupełnie nie wiedzą, jak to zrobić.

Kampanie Google Ads - Nie popełniaj tych błędów! 1

Kiedy możemy zobaczyć, że prowadzona kampania zawiera błędy?

Kiedy zobaczymy, że mimo poczynionych odpowiednich według nas kroków, sprzedaż usług czy artykułów się nie zwiększa, to możemy uznać, że coś jednak poszło nie tak. Powinniśmy w tej sytuacji przeanalizować prowadzoną kampanię, albo zwrócić się do specjalistów, np. oferty Google Ads Digitalhill.pl, agencji marketingowej, która ma duże doświadczenie w takich kampaniach.

Jakie błędy prowadząc kampanię reklamową, popełniamy najczęściej?

Wiele osób decydujących się prowadzić kampanie samodzielnie decyduje się korzystać z reklam tekstowych, przy jednoczesnym korzystaniu z sieci reklamowej. Musimy jednak wiedzieć, że to reklama tekstowa zwiększy nasze zasięgi o wiele bardziej, bo sieć reklamowa wymaga wiedzy i doświadczenia, a jeśli go nie mamy, to nie będziemy umieć odpowiednio jej prowadzić.

Nieumiejętne korzystanie z słów kluczowych

Musimy wiedzieć, ze prowadząc kampanię reklamową z wykorzystaniem Google Ads, należy odpowiednio optymalizować stronę i jej treść, pod kątem wyszukania słów kluczowych i umieszczenia ich w tekście. Bardzo wiele osób korzysta wyłącznie z ogólnych opisów, które nie tylko nie są jednoznaczne, ale także w wielu przypadkach są na tyle ogólne, że wprowadzają w błąd osobę, która odwiedza stronę. Efekt jest więc odwrotny od zamierzonego i warto skupić się na tym, aby opisy i treści na stronę nie były aż tak ogólne.

Korzystanie z ogólnej optymalizacji

Osoby, które decydują się samodzielnie prowadzić kampanie swojej firmy, muszą wiedzieć, że nie warto korzystać z optymalizacji kampanii, która jest narzucona z góry. Możemy ją dowolnie modyfikować i tylko zrobienie tego umiejętnie, pozwoli nam rzeczywiście osiągnąć takie efekty, jakie są oczekiwane.

Skupienie się na wszystkich grupach użytkowników

Korzystając z kampanii, nie warto skupiać się na wszystkich użytkownikach, bo zdecydowanie lepsze efekty osiągniemy, kiedy skupimy się na tych osobach, które realnie będą mogły skorzystać z tego, co mamy do zaoferowania. Kiedy prowadzimy działalność wysyłkową, to należy skupić się na kampanii, która będzie dedykowana osobom chętnym do skorzystania z naszych usług, a nie wszystkich, bo większość z nich prawdopodobnie nigdy nie będzie nimi zainteresowana. Kiedy nasza działalność opiera się na usługach, które wymagają do wykonania naszego osobistego wstawiennictwa, to warto skorzystać z możliwości, jakie daje kampania lokalna. Dzięki temu skupimy się na tej grupie odbiorców, która rzeczywiście chętnie skorzysta z naszych usług i tym samym pozwoli naszej firmie się rozwijać.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry