Kanapa idealna. Poradnik kupującego

Kanapa to najważniejszy mebel w każdym salonie. Decyduje o naszym komforcie i wygodzie, a także stanowi aranżacyjne dopełnienie wnętrza. Odpowiedni model powinien służyć przez wiele lat. Czasem dobieramy do niego fotele lub pufy, jednak jeżeli nie mamy dostatecznej ilości miejsca, wystarczy dobry narożnik. Oto kilka wskazówek, które ułatwią zakup odpowiedniej kanapy do domu lub biura.

Kanapa idealna. Poradnik kupującego 1
fotolia.com, 227345243 | Autor: nikolarakic

Najpierw należy określić przestrzeń, w której będzie stał nasz mebel. Nawet jeżeli jesteśmy dopiero na etapie remontu, wybór właściwego miejsca znacznie ułatwi zakup idealnej kanapy. Dzięki temu dowiemy się, jaka może być jej maksymalna wielkość, a także czy mamy wystarczająco dużo przestrzeni na wygodny narożnik, czy jedynie na niedużą sofę. Do tego warto zastanowić się, ile osób powinna pomieścić i jakie będą jej podstawowe funkcje. Jeżeli zamierzamy dokupić fotele, lepiej nie inwestować w bardzo duży model. Zwłaszcza jeżeli chcemy postawić kanapę w małym lub średniej wielkości pokoju.

Rozłożysty narożnik najlepiej sprawdza się na większym metrażu. Świetnie zaprezentuje się np. w salonie połączonym z kuchnią. Możemy wykorzystać go do oddzielenia tych dwóch pomieszczeń. Narożnik to opcja bardzo wygodna, która może zapewnić większą liczbę miejsc siedzących, wysoce uniwersalna i zawsze modna. Za to do małego metrażu najlepiej wybrać wygodną sofę albo narożnik niewielkich rozmiarów. Gdy już zdecydujemy się na rozmiar, przemyślmy również funkcję naszej kanapy: ma służyć wyłącznie do siedzenia, czy może będzie odgrywać rolę dodatkowego miejsca do spania? Jeżeli w grę wchodzi ta druga opcja, musimy poszukać modelu rozkładanego.

Kolekcja modułowa, czyli wybierz kanapę dostosowaną do swoich potrzeb

Ciekawą propozycją są kolekcje modułowe. Są to meble, w skład których wchodzi wiele elementów o różnych wymiarach. Pozwalają na tworzenie dowolnych zestawień meblowych w wybranych przez nas kształtach i wielkościach. Możemy je dostosowywać do wielkości pomieszczenia oraz do swoich indywidualnych potrzeb. To świetna opcja dla rodzin z dziećmi oraz dla osób, które chcą samodzielnie zadecydować o rozmiarze i wyglądzie swojej kanapy. Interesujące propozycje kolekcji modułowych znajdziemy np. w salonach meblowych Bizzarto. Ogromną zaletą tej oferty jest szeroki wybór, oryginalne wzornictwo i najwyższa jakość.

Szukając kanapy, musimy zastanowić się również nad jej wyglądem. W końcu to estetyka ma największy wpływ na naszą decyzję zakupową. Jako mebel dominujący w pomieszczeniu, sofa lub narożnik musi współgrać z resztą wyposażenia. Ważne, aby podkreślały styl całej aranżacji, albo ją urozmaicały. Przykładowo, gdy całość jest urządzona dość stonowanie, z zastosowaniem kolorów bezpiecznych, takich jak beż, biel, czy brąz, warto zdecydować się kanapę w żywszym kolorze. Dzięki temu przełamiemy rutynę i uzyskamy interesujący efekt.  Jeżeli jednak posiadamy zwierzęta, najlepsze będą wybory bezpieczne – tkaniny o ciemniejszych barwach, melanżowe, o niejednoznacznym kolorze. Lepiej wtedy także wybrać materiały łatwe w czyszczeniu i plamoodporne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top