Kantor internetowy – dla kogo?

Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się dziwić – korzystanie z ich usług wiąże się z licznymi korzyściami.

Wirtualnej wymiany walut dokonać można m.in. w kantorze internetowym Fritz Exchange, wyrastającym na lidera tego rynku. Oferuje on szybkie, wygodne i korzystne cenowo rozwiązania, które zadowolić powinny wielu klientów – niezależnie od tego, czy są osobami prywatnymi, czy przedstawicielami firm.

Jak to działa?

Rear view of the relaxing businessman is in a modern panoramic office in Singapore. Stock market data on the glass screen.Rozpocząć należy od zarejestrowania się na platformie Fritz Exchange. Założone konto indywidualne, zasilone stosownymi środkami, posłuży do sprzedaży i zakupu walut. W przypadku konieczności dokonania przewalutowania, wystarczy zalogować się na swoim koncie, wybrać interesującą nas walutę oraz określić kwotę, wybrać aktualny kurs i sfinalizować transakcję. Bez wychodzenia z biura czy domu, bez zbędnej straty czasu.

Co ważne – założenie i prowadzenie konta we Fritz Exchange jest bezpłatne, bez dodatkowych opłat wykonywane są również przelewy do najpopularniejszych banków w Polsce. Inne prowizje nie są pobierane.

Kluczem – spread

Spread jest różnicą pomiędzy kursem (ceną) zakupu oraz kursem (ceną) sprzedaży waluty. To on zapewnia zyski funkcjonującym kantorom, może jednak również wpłynąć na oszczędności klientów.

Jak to działa? Kantory stacjonarne i banki, ze względu na charakter swojej działalności – np. ograniczony zasięg działania – posługują się wyższą prowizją zawartą w spreadzie. Marża, która jest przez nie nakładana, oscyluje wokół 2,5-5%. Z kolei kantory internetowe wyróżniają bardzo szerokie możliwości docierania do klientów. Pozwala im to utrzymywać niższy spread, a w konsekwencji – oferować bardziej korzystne kursy.

W odniesieniu do popularnych walut spready wynoszą zazwyczaj kilka groszy, natomiast w stacjonarnych placówkach lub bankach – kilkanaście lub kilkadziesiąt. Przez to nawet niewielkie transakcje w kantorach internetowych wiązać się będą z odczuwalnymi korzyściami, a oszczędności będą rosnąć wraz z wysokością przewalutowywanej kwoty.

Przykładem niech będzie kantor internetowy Fritz Exchange. Jego spread jest nawet kilkadziesiąt groszy niższy niż ten narzucany przez banki czy stacjonarne placówki. Ponadto kursy ustalane są na bieżąco, w odniesieniu do światowego rynku Forex oraz automatycznie aktualizowane.

Kantor internetowy – dla kogo?

Fritz Exchange swoją ofertą z pewnością usatysfakcjonuje przedsiębiorców, którzy cenią swój czas i oczekują najwyższej jakości obsługi. O ich interesy dbają trzy grupy ekspertów: dealerzy walutowi/traderzy (dostarczają firmom merytorycznych i bieżących informacji na temat sytuacji rynkowej), specjaliści z Biura Obsługi Klienta (zapewniają wsparcie w zakresie posługiwania się platformą) oraz doradcy ds. rynków finansowych. Rola tych ostatnich jest niezwykle istotna – zajmują się przede wszystkim negocjacjami wysokości spreadu oraz dedykowanymi ofertami dla firm.

Dodatkowe negocjacje ceny kursów, skierowane do przedsiębiorców, pozwolą zredukować koszty stałe działalności i usprawnić funkcjonowanie firmy. Tak jak i możliwość przelewania wymienionych środków bezpośrednio do kontrahenta.

Niemniej zadowolone z usług Fritz Exchange powinny być osoby pracujące zagranicą, ale przekazujące część zarobionych środków, np. swojej rodzinie pozostającej w kraju. Podstawą będą tu oszczędności, bezpieczeństwo oraz wygoda. Brak konieczności wychodzenia z domu oraz szybkość dokonywania transakcji (aż 90% ze wszystkich transakcji realizowanych jest przez internetowy kantor Fritz Exchange w ciągu 15 minut!), w połączeniu z najbardziej atrakcyjnymi kursami wymiany walut zainteresują każdego, kto zarabia w obcej walucie.

Korzyści wynikające z wymiany walut online odczują również kredytobiorcy, zmagający się z zadłużeniem w walucie innej niż złotówki. Regularnie wymieniane w ten sposób środki pozwolą na określone oszczędności – szczególnie w dłuższym okresie. Do tego: możliwość dokonywania transakcji przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, gwarancja bezpieczeństwa transakcji czy prosta i intuicyjna obsługa platformy. Dzięki takim cechom nawet kredyt walutowy może stać się mniej uciążliwy!

Postaw na doświadczenie

Fritz Exchange należy do Fritz Group, działającej od 2011 roku. Posiada ona ponad dwudziestoletnie doświadczenie w funkcjonowaniu na rynku finansowym. Fundamentem jej działalności są kompetencje. Pozwalają one na wyznaczanie trendów wirtualnej wymiany walut oraz implementację innowacji. Na przykład takich, jak kantory automatyczne – wyglądające jak bankomaty, wymieniające walutę od ręki i bez pośredników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top