Kredyt konsolidacyjny bez prowizji — to możliwe?

Konsolidacja kredytu umożliwia nam spłatę uciążliwych długów, z którymi nie dajemy sobie rady. Zdarza się, że zaciągamy zbyt wiele zobowiązań, przewyższając możliwości finansowe. W związku z tym suma miesięcznych rat jest zbyt duża, a my spóźniamy się z ich uiszczaniem i otrzymujemy dodatkowe odsetki karne. W ten sposób dług się powiększa, a my musimy spłacać coraz więcej i wpadamy w spiralę zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji — to możliwe? 1

Chcąc uniknąć większych kłopotów finansowych, warto sprawdzić kredyt konsolidacyjny bez prowizji, którego oferty znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny . Czy taka opcja jest oferowana przez banki i jak znaleźć najlepsze warunki?

Konsolidacja kredytu bez prowizji?

Prowizja za udzielenie kredytu jest pobierana przez wiele banków. Najczęściej dotyczy każdego rodzaju zobowiązania, poczynając od kredytów gotówkowych, przez konsolidacyjne, po kredyty hipoteczne. Nie każdy jednak wie, że prowizja jest opłatą jednorazową, którą uiszczamy przy starcie kredytu. Nie musimy więc obawiać się tego, że ze banki będą doliczać ją do każdej raty, przez co zwiększy się całkowity koszt do spłaty.

Zdarza się jednak, że w niektórych instytucjach pobierane są dodatkowo inne prowizje niż ta za udzielenie kredytu. Są to najczęściej:

— Prowizja za rozpatrzenie wniosku kredytowego — W takiej sytuacji płacimy jednorazową kwotę zaraz po wysłaniu formularza. Bez tego bank nie rozpatrzy naszego wniosku i nie otrzymamy pomocy finansowej.

— Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu — Warto przed wybraniem oferty sprawdzić regulaminy i umowy kredytowe. Na rynku jest wiele banków, które rezygnują z pobierania tego typu prowizji.

— Prowizja za zmianę warunków kredytu.

— Prowizja za podwyższenie kwoty kredytowania.

— Prowizja za przewalutowanie

— Prowizja za przedłużenie umowy kredytowe.

— Prowizja za czynności upominawcze i windykację.

Jeśli jednak chodzi o poszukiwania kredytu bez prowizji początkowej, która pobierana jest jednorazowo za udzielenie pomocy finansowej, istnieją banki, które rezygnują z takiej opcji. Aby znaleźć kredyt konsolidacyjny 0 prowizji, warto przejrzeć ogólnodostępne narzędzia online.

Jak znaleźć kredyty konsolidacyjne bez prowizji?

Aby kredyt konsolidacyjny 0 prowizji stał się realnym przedsięwzięciem, warto skorzystać z darmowych narzędzi internetowych. Mowa oczywiście o kalkulatorze kredytu konsolidacyjnego i dostępnych rankingach lub porównywarkach.

Porównywarka kredytów konsolidacyjnych na Totalmoney.pl działa automatycznie na podstawie dostępnych na rynku ofert i wprowadzonych przez nas kryteriów. Wystarczy wpisać w niej kwotę, która ma ulec konsolidacji i czas spłaty, jaki nas interesuje. Na podstawie takich danych porównywarka wyświetla aktualne oferty bankowe wraz ze szczegółowymi informacjami o kosztach. Podobnie działa kalkulator kosztów konsolidacji, dzięki któremu dowiemy się, jak wysoką ratę będziemy płacić. Pamiętajmy, że wydłużając okres kredytowania, zmniejszenie ulega miesięczna rata. Jeśli zależy nam na maksymalnym obniżeniu kosztów związanych z ratą kredytu, warto wybrać maksymalny czas spłaty kredytu.

Z kolei ranking kredytów konsolidacyjnych wskaże nam oferty, które aktualnie mają najlepsze na rynku warunki. Przeglądając produkty bankowe, z łatwością możemy sprawdzić, czy kredyt konsolidacyjny bez prowizji jest obecnie dostępny.

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji 2020

Zdarza się, że niektóre banki udzielają kredytu bez prowizji do konkretnej kwoty. Może również zaistnieć sytuacja, gdy firma będzie skora przyznać nam kredyt konsolidacyjny 0 prowizji na ściśle ustalony okres kredytowania.

 • – Kredyt konsolidacyjny bez prowizji w kwocie 100 tys. zł. otrzymamy obecnie w banku BNP Paribas na okres 60 miesięcy. Wówczas będziemy płacić ratę na poziomie 2 115,42 zł miesięcznie. RRSO kredytu wynosi 10,26%, a oprocentowanie 6,90%. Bank wymaga wykupienia ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego.
 • – Chcąc skorzystać z konsolidacji 100 tys. bez prowizji na 60 lat, możemy wybrać także Alior Bank. Kredyt konsolidacyjny prowizja 0 w Alior posiada RRSO 12,61% i oprocentowanie 7,19%. Miesięczna rata wynosi 2 220,96 zł. Również w tym przypadku ubezpieczenie jest wymagane, a stawka wynosi 0,29% kwoty kredytu i jest doliczana do raty miesięcznej. Kredyt konsolidacyjny bez prowizji w Alior Banku możemy zaciągnąć online.

Powyższe banki umożliwiają również wzięcie kredytu konsolidacyjnego bez prowizji w niższej kwocie, np. 50 tys. zł. Jednak w przypadku mniejszej sumy w Alior (np. 20 tys. zł), bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 23,90%.

Konsolidacja kredytu bez prowizji. Jak złożyć wniosek?

 1. Znajdź najkorzystniejszą ofertę w rankingu lub porównywarce. Pamiętaj, aby wysokość raty dopasować do Twoich możliwości finansowych. Musi być ona niższa niż suma poprzednich, aby kredyt był opłacalny.
 2. Wypełnij wniosek online, jeśli bank przyjmuje formularze w takiej formie. Obecnie możesz wnioskować o konsolidację przez internet w banku Citi Handlowym i w Alior Banku.
 3. Po wysłaniu wniosku potwierdź tożsamość. W tym celu wykonaj przelew na symboliczną kwotę ustaloną przez bank. Otrzymasz informację od banku, na jaki numer konta należy przelać środki. Najczęściej wymaga się zlecenia przelewu na kwotę 1 złotówki. Dzięki takiej opcji bank w szybkim czasie otrzyma Twoje wiarygodne dane osobowe.
 4. Czekaj na decyzję kredytową lub telefon od konsultanta.

Wpisy promowane

 • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
  Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
 • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
  Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry