Kredyty samochodowe dla firm? Znajdziesz je w większości banków

Teoretycznie najtańszym sposobem sfinansowania auta na potrzeby firmy jest zakup za gotówkę. Jednak nie zawsze dysponujemy niezbędną sumą pieniędzy. To po pierwsze, a po drugie – wyłożenie gotówki na samochód spowoduje, że nie sfinansujemy nią innych niezbędnych inwestycji. Problemu tego można uniknąć, decydując się na oferty banków na kredyty samochodowe dla firm.

Gotówka czy kredyt na samochód firmowy?

Kupując auto za gotówkę, pozbawimy swoją firmę rezerw finansowych, co nie tylko obniży naszą zdolność kredytową, ale także może spowodować, że w sytuacji, kiedy trzeba będzie na naszą działalność wyłożyć większą sumę, nie będziemy mieli skąd jej wziąć. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z instrumentów oferowanych przez banki. Przedsiębiorcy co prawda najczęściej wybierają leasing samochodowy (ze względu na jego opłacalność), ale nie zawsze możemy się nim posłużyć. Wtedy pozostaje przyjrzenie się bliżej bankowej ofercie na kredyty samochodowe dla firm: https://www.vwbank.pl/dla-firmy/kredyty/kredyt-samochodowy-dla-firm.html.

Kredyty samochodowe dla firm – co musisz wiedzieć przed?

Kredyty samochodowe dla firm? Znajdziesz je w większości banków 1Zanim jednak udamy się do banku po kredyt na samochód firmowy, a nawet jeszcze przed przejrzeniem oferty banków, powinniśmy ustalić, czego potrzebujemy, a mianowicie:

  • Czy samochód ma być nowy czy używany?
  • Czy auto ma być osobowe, dostawcze czy ciężarowe?
  • Czy potrzebujemy pojazdu luksusowego czy ekonomicznego?

Od wszystkich tych parametrów zależeć będzie koszt kredytu na samochód firmowy. Bez nich też nie otrzymamy szczegółowej oferty, trudno więc będzie porównać różne warunki kredytów samochodowych dla firm.

Chcesz dostać auto na kredyt? Udokumentuj swoje dochody

Przed wizytą w banku, zanim zaczniemy załatwiać auto na kredyt, dobrze jest też zgromadzić dokumenty firmowe. Z pewnością bank poprosi o dostarczenie:

  • zaświadczenia potwierdzającego nadanie numerów NIP i REGON,
  • zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami i składkami na ubezpieczenie,
  • a także dokumentów potwierdzających dochody firmy oraz wielkość majątku firmowego.

Bank nie udzieli kredytu na samochód firmowy, nie sprawdzając uprzednio możliwości finansowych potencjalnego kredytobiorcy. Dokumenty to jedna strona medalu, drugą jest czas. Jeżeli zgromadzimy wcześniej wszystkie potrzebne potwierdzenia to niejedna instytucja finansowa wstępną decyzję o przyznaniu kredytu może wydać w błyskawicznym tempie, nawet w czasie godziny. Tu przykładem może być Volkswagen Financial Services, którego ofertę znajdziemy w salonach samochodowych marki Volkswagen.

Kredyt na samochód dla każdej firmy

Podczas gdy sytuacja finansowa firmy ma kapitalne znaczenie dla banków udzielających kredytów samochodowych dla firm, to forma prowadzenia tejże działalności ma znaczenie drugorzędne. Dlatego o samochód firmowy na raty równie dobrze ubiegać się mogą prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właściciele większych firm.

Biorąc jednak kredyt samochodowy, istotne jest, aby uzyskane w ten sposób środki finansowe zostały faktycznie przeznaczone na zakup samochodu służbowego. Dzięki temu auto na kredyt może zostać uznane za składnik majątku firmowego, a wydatki i opłaty związane z pojazdem mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top