Krótkie zabawy z nowym smartfonem [opinie]

W piątek odebrałem mojego nowego iPhone’a. Po dwóch miesiącach czekania w kolejce. A po pięciu minutach przestałem się nim „bawić”. Zadowolony. 

Krótkie zabawy z nowym smartfonem [opinie] 1Dwa miesiące oczekiwania na kawałek elektroniki. Nieważne już jakiej marki – z punktu widzenia konsumenta to rzecz, którą trudno wybaczyć. Jeśli producent (przez pośrednika – w moim przypadku: jednego z operatorów) każe mi czekać tak długo na swój produkt, wystawia moją cierpliwość na ogromną próbę. Jeśli u sprzedawców trzeba się zapisywać w kolejkę – przypominają się jedynie słuszne, choć na szczęście minione, czasy.

Dobra, telefon już jest. Wyjmuję z pięknego opakowania, uruchamiam. Wpisuję swój Apple ID i… w zasadzie to koniec. Telefon w ciągu kilku minut automatycznie przywraca wszystkie ustawienia, zapisane SMS-y, tapety, aplikacje itd. z poprzedniego modelu iPhone’a, który teraz będzie służył mojej lepszej połówce.

Większy ekran, świetne słuchawki, niezwykła szybkość i o wiele lepszy aparat. Po pięciu minutach zabawy, zrobieniu kilku panoramicznych zdjęć, wracam do swoich spraw. Nie ma efektu „wow!”, nie ma godzin spędzonych na poznawaniu funkcji, ukrytych smaczków, nowości. I nie ma takiej potrzeby – to siła ekosystemu, który wybrałem, marki, z której rozwiązań korzystam. Która nie jest idealna, ale najlepiej z dostępnych rozwiązań odpowiada moim potrzebom. Co brzmi jak tani frazes, ale jest prawdziwe.

Rozwiązania Apple stają się… nudne. Nie uważam tego za wadę – dojrzewają, bardzo często wyznaczają standardy, są przewidywalne, po prostu działają. Czasem tylko coś w duszy ciągnie to grzebania w bebechach, walki z materią, odgadywania niezrozumiałych komunikatów. Tu w moim przypadku idealnie sprawdzają się kolejne dystrybucje Linuksa…

Smartfon jest dla mnie równorzędnym – razem z laptopem – narzędziem pracy. Nie chcę by mnie zaskakiwał. Chcę by działał, bym mógł na nim polegać. Nie chcę martwić się o to, kiedy dostanę aktualizację systemu i czy na pewno będzie dobrze działała z moim telefonem. A czy smartfon będzie miał w logo jabłko czy kolorowe okienka – to naprawdę ma wtórne znaczenie.

Ja znalazłem swoje technologiczne miejsce. I przynajmniej na razie nic nie wskazuje na to, że trzeba się będzie przenieść w inne.

…Tylko te dwa miesiące czekania!

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry