Książka telefoniczna to nie relikt przeszłości

Kiedy usłyszy się hasło: “książka telefoniczna”, zazwyczaj na myśl przychodzi wtedy gruba książka z numerami i adresami abonentów – zarówno osób prywatnych, jak i firm oraz instytucji. A było to za czasów, kiedy w ogólnym użytku były tylko telefony stacjonarne. Nikt wtedy nie pytał abonenta, czy w ogóle życzy sobie, aby jego dane zostały w ten sposób opublikowane.

W czasach telefonów komórkowych

Dzisiaj większość ludzi posiada przynajmniej jeden numer telefonu komórkowego. Instytucje, a także wiele firm, wciąż posługuje się także telefonami stacjonarnymi. I do nich łatwo znaleźć kontakt telefoniczny na ich stronach internetowych.

A co z innymi ludźmi?

Jak znaleźć numer do znajomego?

Zdarza się, że znajomi tracą ze sobą kontakt na długie lata. Czasem odnajdują się w mediach społecznościowych, przypadkowo spotykają na ulicy i wymieniają numerami, ale najczęściej rezygnują z szukania ponownego kontaktu. Powód jest prosty: nie wiedzą, gdzie mogą znaleźć numery znajomych. Tymczasem sposób na szukanie tego typu danych staje się coraz prostszy. A jest to książka telefoniczna online.

Czy w takiej książce znajdę każdego polskiego abonenta?

Nie, ale w takich bazach danych jest ich coraz więcej. Wszystko zależy tutaj od dobrej woli samych abonentów – chodzi o to, czy udostępniają dobrowolnie swoje dane do takich książek telefonicznych online. Trzeba jednak przyznać, że takich osób jest już sporo.

Jak to działa?

Książka telefoniczna to nie relikt przeszłości 1Wystarczy znaleźć np. taką książkę online: https://adconnect.pl/ksiazkatelefoniczna i wpisać w określonych polach posiadane dane osobowe konkretnej osoby, której numeru szukamy. Są to zazwyczaj imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Później wystarczy jedno klikniecie, aby otrzymać raport z poszukiwania  na przynajmniej kilku stronach tego typu informacji.

Nie trzeba się nigdzie rejestrować, aby móc z takiej książki online skorzystać. Kilka prostych danych i kliknięcie – to wszystko, co musi zrobić poszukujący, aby podjąć próbę odnalezienia numeru telefonu konkretnej osoby z rodziny, czy znajomego. To znacznie poręczniejszy sposób, niż wertowanie niegdysiejszego grubego tomu, zadrukowanego drobną czcionką. Z dzisiejszej perspektywy, to było naprawdę męczące.

Na stronie książki telefonicznej online można zaznajomić się z jej regulaminem oraz zasadami jej działania. Istotne jest, aby zapoznać się z tymi podstronami, zwłaszcza, jeśli ktoś zdecyduje się dopisać do jej zasobów także swoje dane kontaktowe. Wiadomo wtedy, na co się abonent zgadza, akceptując regulamin.

Poszukiwanie kontaktów do członków rodzimy lub dawnych znajomych, bywa żmudną pracą. Często trzeba zapukać do wielu drzwi, przewertować wiele stron, zwykle bez pozytywnego rezultatu. Książki telefoniczne online mogą zmienić mentalność dzisiejszych użytkowników telefonów komórkowych. Dzisiaj pilnujemy swojej prywatności, a jednocześnie umieszczamy nasze prywatne telefony na publicznych stronach, np. dając ogłoszenie o sprzedaży zabawek, czy za małych ciuchów.

Książki telefoniczne powoli zdobywają swoich zwolenników, dają więc coraz większa nadzieję na odnalezienie kontaktu do przyjaciół i dalszej rodziny.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry