Laptop, tablet czy smartwatch jako prezent na święta?

Nadchodzący okres świąteczny to gorący okres jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu elektronicznego. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu obdarowywanie się prezentami jest głęboko zakorzenione w naszej tradycji, a choinka pod którą znajduje się góra prezentów jest obrazem, który kojarzy każdy z nas.

Dla osoby będącej fanem nowych technologii idealnym prezentem może okazać się Laptop, tablet lub Smartwatch. Zasadniczo urządzenia te różnią się zastosowaniem i ceną, który z nich jednak będzie najlepszym wyborem? Na rynku istnieje wieku producentów. Również przedział cenowy jest bardzo rozrzucony. Pierwszym kryterium które powinniśmy ustalić jest nas budżet, czyli to ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na prezent. Jeśli już to ustalimy, zachęcam do przejścia do kolejnej części artykułu w której opiszę po krótce każde z tych urządzeń – podpowiada autor bloga komputerowego – https://jaki-komputer.pl/blog-komputerowy/.

 Laptop, tablet czy Smartwatch

Laptop, tablet czy smartwatch jako prezent na święta? 1Każde z tych urządzeń jest inne i przed wyborem prezentu powinniśmy wybadać nieco osobę która chcemy obdarować. Laptop będzie dobrym wyborem w przypadku osoby, która nie posiada własnego komputera, lub też posiada jedynie stacjonarny PC. Jeśli nasz bliski jest osobą która często podróżuje i chciałby w trakcie tej podróży pracować lub grać, laptop może być dobrym wyborem. Podobnie jest w przypadku tabletu, o którego przydatności decyduje głównie cena. Tanie urządzenia świetnie sprawdza się w roli podręcznego urządzenia do oglądania filmów, grania w proste gry czy też przeglądania Internetu. Drogie tablety, posiadające dedykowana klawiaturę na wyposażeniu są w stanie zastąpić nam podstawowe laptopy. Dzięki wygodnej klawiaturze, nieskomplikowane pracę biurowe nie będą stanowić problemu. O ile osoba która chcemy obdarować nie jest grafikiem, który potrzebuje mocnego sprzętu do renderowania, tablet z wyższej półki jest w stanie zastąpić laptopa będąc przy tym prezentem sporo tańszym. Jeśli prezent ma trafić do osoby, która jest fanem elektronicznych gadżetów i posiada jednocześnie tablet i laptopa, warto zainteresować się ofertą Smartwatchy. Są to elektroniczne inteligentne zegarki, które działają zazwyczaj w oparciu o ten sam system operacyjny co nasze smartphony. Ich główna funkcjonalnością jest możliwość sparowania z naszym telefonem i korzystania z szeregu opcji jak na przykład odbieranie rozmów, pisanie smsow, przeglądanie Facebooka czy też rejestrowanie naszego wysiłku. To tyle jeśli chodzi o krótki opis tych urządzeń.

 Jaki produkt wybrać?

Jak już wcześniej pisałem, wszystko zależy od tego jakie preferencje ma obdarowywana osoba, oraz jaki mamy budżet. Do urządzeń zdecydowanie najtańszych z tego zestawienia należą Smartwatche. Ich ceny charakteryzują się dużą rozpiętości najtańsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, najdroższe to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy. Owszem najtańsze modele oferują ograniczoną funkcjonalność i w przypadku ich zakupu warto przyjrzeć się im pod kątem kompatybilności z telefonem z którym będziemy chcieli go połączyć, jednak mogą okazać się one tanim, ciekawym gadżetem. Średnia półkę cenowa oferują tablety. Najtańsze urządzenia to wydatek rzędu kilkuset złotych, najdroższe nawet kilku tysięcy złotych. O tym na który model się zdecydujemy powinien mieć wpływ sposób w jaki sprzęt będzie użytkowany. Najdroższe z zestawienia są oczywiście laptopy. Prosty sprzęt biurowy znajdziemy w kwocie nie przekraczającej 2000 zł, jednak sprzęt Pr, ugotowany na przykład z myślą o graczach potrafi kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Jak widać na powyższym przykładzie rozrzut cenowy tych trzech urządzeń jest bardzo duży. Moim zdaniem najlepszym wyborem jest Smartwatch, jednak jeśli nie trafimy na fana nowych technologii może się na okazać się jedynie zbędny gadżetem, który szybko powędruje do szuflady.

Więcej ciekawostek na jaki-komputer.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry