Leady sprzedażowe, czyli jak skutecznie pozyskiwać klientów B2B

Opublikowano: 31 sierpnia 2020. Kategoria: Wpisy Promowane.

Pozyskiwanie klientów biznesowych przebiega zupełnie inaczej niż nawiązywanie kontaktów z osobami prywatnymi. B2B, czyli business to business to transakcje zawierane między dwoma firmami. Jak więc w efektywny sposób pozyskiwać takich właśnie klientów? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Leady sprzedażowe, czyli jak skutecznie pozyskiwać klientów B2B 1

Lead B2B – co to znaczy?

W znaczeniu ogólnym, lead jest firmą, która może zostać naszym potencjalnym klientem. W praktyce jest więc to firma interesująca się naszym produktem lub usługą.

Z kolei, jeśli mowa o marketingu internetowym, leadem nazywa się osoba, która pozostawiła dane kontaktowe na naszej stronie i wyraziła chęć kontaktu lub skorzystania z oferowanych przez naszą firmę usług. Zainteresowanych i gotowych do konwersji użytkowników B2B pozyskuje się podejmując różnego rodzaju działa marketingowe. Generowanie leadów b2b jest bardzo istotnym elementem marketingu firmy, dlatego warto poznać różne strategie, dzięki którym zyskamy coraz więcej klientów biznesowych.

Landing page

Strona docelowa jest jednym z najważniejszych przykładów narzędzi do generowania leadów. Jej celem jest poprowadzenie użytkownika bezpośrednio do konwersji. Taka strona powinna posiadać treść bogatą w informacje skłaniające użytkownika do podjęcia decyzji zakupowej. Warto zadbać także o szybkość wczytywania landing page oraz dostosowaniu jej do wielkości urządzeń mobilnych,

Cold calling

Wydawać by się mogło, że pozyskiwanie klientów za pomocą rozmów telefonicznych nie sprawdza się w dobie Internetu. Wbrew pozorom to jednak w dalszym ciągu świetna metoda, o ile oczywiście cały proces realizowany jest przez doświadczone i wykwalifikowane osoby.

Dzięki tak zwanym „zimnym telefonom” w szybki sposób możemy dotrzeć do osób decyzyjnych, na przykład kierowników czy maganerów.

Szkolenia online i webinary

Organizowanie szkoleń oraz webinarów to idealny sposób na reklamę prowadzonej działalności, kształtowanie marki osobistej oraz poprawy rozpoznawalności w sieci. Równocześnie, są pomocne w generowaniu leadów. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić zbytnio z autoprezentacją, a skupić się bardziej na informacjach, które chcemy przekazać uczestnikom.

Blog firmowy

Tworzenie postów blogowych ma bardzo ważną zaletę – możemy dopasować je do promowanej oferty, kierując uwagę użytkowników na nasz cel sprzedażowy. Starannie napisane wpisy blogowe są skuteczną formą pozyskiwania leadów B2B.

Wpisy PromowaneLeady sprzedażowe, czyli jak skutecznie pozyskiwać klientów B2B

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.