Materac dla osoby starszej – jaki model będzie najlepszy?

Sen pełni bardzo ważną rolę w naszym życiu, w każdym wieku. Starsze osoby często narzekają, że nie są w stanie się wyspać, budzą wcześnie rano i czują się obolałe. Może to wynikać w wielu różnych czynników, na przykład źle dopasowanego materaca. Za twardy materac 140×200 lub zbyt miękki model może wywoływać uciski, które prowadzą później do bólu pleców, karku i szyi lub innych organów wewnętrznych. Takie uciski mogą być też niebezpieczne, jeśli senior ma problem z układem krążenia. Kupując nowy materac 140×200 do spania, warto więc zdecydować się na model optymalnie dopasowany do potrzeb osoby śpiącej.

Materac dla osoby starszej – jaki model będzie najlepszy? 1

Odpowiednia twardość materaca dla seniora

Kluczowym elementem jest oczywiście stopień twardości materaca. Dlatego producenci tacy jak Godre oferują swoje produkty w kilku różnych stopniach i zalecają konkretne przedziały wagowe. Najpopularniejszą kategorią są materace średnio twarde, ponieważ zaleca się je osobom ważącym od 60 do 100 kg. Bardzo szczupły senior może wybrać materac miękki, który dopasowany jest do potrzeb osoby ważącej do 60 kg, a osoba z nadwagą powinna raczej szukać modelu twardego. Taki odpowiada potrzebom użytkownika o masie ciała powyżej 100 kg. Jeśli istnieje taka możliwość, warto się na materacu położyć, żeby sprawdzić, czy materac 140×200 faktycznie jest odpowiedni. Każdy ma swoje subiektywne odczucie wygody i często wynika to z wieloletnich przyzwyczajeń. Mimo to, najlepiej jest zastosować się do zaleceń producenta.

Materace piankowe – idealne dla osób starszych

Większość firm, na przykład godre.pl posiada w swoim asortymencie bardzo nowoczesne i praktyczne materace piankowe. Najczęściej spotyka się modele:

  • termoplastyczne,
  • wysokoelastyczne,
  • moletowane.

W zależności od rodzaju, każda z pianek zachowuje się nieco inaczej. Często mają one jednak właściwości masujące, dzięki czemu poprawiają nieco krążenie krwi i limfy. Poza tym, pianki dostosowują się do pozycji przybieranej przez ciało osoby śpiącej, dzięki czemu może ona odczuwać maksymalny komfort podczas snu lub odpoczynku.

Materace 140×200 od Godre: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-140×200-cm-do-lozka-do-spania

Wpisy promowane

  • Ile trwa budowa domu?
    Czas budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, stopień skomplikowania projektu, rodzaj materiałów i umiejętności wykonawców. ...
  • Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę?
    Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę? To proste — podnośnik dźwigowy z przyssawką pozwala na szybkie i bezpieczne ...

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top