Mieszkanie dla seniorów

Kupowanie mieszkań to nie tylko domena młodych osób, zakładających rodziny, ale także tych, którzy odchowali już swoje dzieci. Na jakie mieszkanie powinno zdecydować się małżeństwo, które nie potrzebuje już pokoju dziecięcego?

Mieszkanie dla seniorów nie musi być duże. Sypialnia i salon połączony z kuchnią powinien w zupełności wystarczyć do tego, by spełnić najważniejsze potrzeby. Sypialnia nie musi być, oczywiście, tylko miejscem do spania, w tej o większym metrażu można postawić też regał z książkami i fotel czy biurko z komputerem. Dzięki temu w salonie będzie więcej miejsca na wygodny zestaw wypoczynkowy i duży stół, przy którym będzie można przyjmować gości. Mniejsza powierzchnia to nie tylko niższy jednorazowy wydatek przy kupnie, ale również niższe rachunki za prąd czy ogrzewanie w kolejnych latach, a także mniej miejsc do utrzymania w czystości.

Nowe mieszkania Gliwice są także pozbawione wad starych mieszkań w blokach z wielkiej płyty. Wszystkie instalacje są nowe, w związku z czym w najbliższych kilkunastu latach (albo i dłużej) nie trzeba będzie przeprowadzać wyczerpujących remontów łazienek i kuchni, w które byłoby zaangażowane kucie kafli.

Gdzie kupić mieszkanie dla małżeństwa bez dzieci?

Wśród gliwickich osiedli odpowiednich dla osób na emeryturze lub tych, które przejdą na nią niebawem, Willa Miejska Lux dewelopera Trojan.Katowice.pl zdecydowanie wychodzi na pierwsze miejsce. To nowe kameralne osiedle przy ulicy Górnej, składa się z 3 wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Znajdują się tutaj łącznie 43 mieszkania, o powierzchni od 37 do 93 mkw. Co więcej, w podziemnej kondygnacji znajdują się komórki lokatorskie dołączone do każdego mieszkania. Otoczenie osiedla jest niezwykle przyjemne. Przeważa tutaj zabudowa jednorodzinna oraz niska zabudowa wielorodzinna. To niewielkie osiedle zostało ogrodzone, by zapewnić mieszkańcom pełny komfort i spokój.

Osiedle jest dobrze skomunikowane. Nieopodal znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, do centrum Gliwic samochodem jedzie się 5 minut, a do węzła autostradowego A1/A5 tylko 3 minuty. To oznacza, że łatwo stąd wybrać się w każdą podróż bliską i daleką. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się tez kościół oraz przychodnia.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top