Mobilne fakturowanie z Intaxo

Z myślą o osobach prowadzących działalność gospodarczą powstała aplikacja do fakturowania i księgowości online Intaxo.pl. Co prawda sam program istnieje już na rynku od dobrych kilku lat, ale ostatnio przeszedł gruntowną przebudowę. Warto więc przyjrzeć mu się dokładniej tym bardziej, że po ostatnich zmianach wygląda naprawdę ciekawie.

Aby korzystać z systemu należy założyć konto na stronie intaxo.pl. Jest to konieczne, ponieważ program działa online – nie instalujemy go na komputerze. Wszystkie dane przechowywane są na serwerach a dostęp do nich mamy przez przeglądarkę internetową lub telefon z systemem Android. Rozwiązanie to zwalnia użytkownika z dbania o kopie bezpieczeństwa czy aktualizacje programu. To wszystko wykonuje producent w ramach abonamentu.

Po założeniu konta i zalogowaniu możemy przystąpić do pracy. Aplikacja jest szybka, intuicyjna i co ważne bardzo ładna. Połączenie tych trzech cech nie jest rzeczą prostą o czym z pewnością nie raz przekonać się mógł chyba każdy producent oprogramowania, także producent opisywanej aplikacji. -Prace nad nowym interfejsem trwały kilka miesięcy i były odpowiedzią na liczne sugestie i pytania naszych klientów – mówi Tomasz Lesik z Intaxo sp. z o.o. Największe zmiany objęły wygląd zewnętrzny. Zmieniona została czcionka, kolorystyka poszczególnych przycisków, układ narzędzi, przechodzenie pomiędzy poszczególnymi funkcjami i wiele innych drobniejszych rzeczy. Program został też zoptymalizowany pod kątem wydajności. Opłaciło się. Odnotowujemy dosyć pokaźny przyrost nowych użytkowników, co ważne zadowolonych użytkowników – kontynuuje T.Lesik.

intaxo1

Program Intaxo to nie tylko wystawianie faktur. To także księgowość uproszczona KPiR. Jest to funkcjonalność, dzięki której można całkowicie samodzielnie prowadzić własną firmę. Wszystko co musi wiedzieć użytkownik-właściciel firmy to jak wystawić fakturę i w jaki sposób wpisać koszt. Ważne jest także ustawienie parametrów księgowości. Moduł księgowości przeznaczony jest zarówno dla VATowców jak i nie-VATowców, dla osób rozliczających się miesięcznie i kwartalnie. Korzystać z niego mogą także płatnicy preferencyjnych składek ZUS.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna.

Mogą z niej korzystać posiadacze smartfonów z systemem Android. Aplikacja jest, podobnie jak wersja webowa, szybka, intuicyjna oraz funkcjonalna. Potwierdzają to oceny, które wystawili w sklepie Google Play użytkownicy programu. Program pozwala na wystawianie faktur VAT, pro-forma oraz faktur marża. Ponadto faktury mogą być wystawiane zarówno od netto jak i brutto. Program jest naprawdę dobrze wykonany. Ma wszystko co mieć powinien a jednocześnie zajmuje niecałe 2MB w naszej komórce. Jest także ciągle rozwijany.

intaxo2

Podsumowując, jeśli prowadzisz firmę i potrzebujesz prostego, jednocześnie dobrego narzędzia do fakturowania, powinieneś zapoznać się z aplikacją Intaxo. W szczególności gdy Twoja praca wiąże się z częstymi podróżami, wyjazdami do klienta. Wypróbować program można całkowicie za darmo. Po rejestracji użytkownik ma 30 dni na przetestowanie programu. Roczny koszt użytkowania to 84 zł netto w przypadku modułu do fakturowania i 324 zł netto w przypadku księgowości online.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry