Na mobilności można zarobić

Elastyczność, mobilność, rentowność, efektywność to ciąg określeń ściśle ze sobą powiązanych, których przestrzeganie wydaję się wyraźnie zwiększać szanse firmy na odniesienie sukcesu rynkowego. Na polu naszych działań indywidualnych także opieranie się na tych wytycznych może dać nam wymierne korzyści w postaci dobrego zarządzania czasem i zadowolenia z życia. A co z tym wszystkim ma wspólnego telefonia VoIP? To rozwiązanie doskonale wpasowujące się w przytoczone na wstępie wytyczne. Zapewnia możliwość kontaktu z każdego miejsca i każdego urządzenia, pozwala na oszczędności oraz daje poczucie wolności. Warto przyjrzeć się tej nowoczesnej technologii nieco bliżej.

Hand over keyboardVoIP to skrót od angielskiego terminu “Voice over Internet Protocol”, i ujmując rzecz najprościej to sposób przesyłania dźwięków mowy przez łącza internetowe. Charakter tego typu połączeń dobrze oddaje także powszechnie stosowany termin “telefonia internetowa”. Ten sposób łączenia, w odróżnieniu od klasycznych połączeń jest bardzo szybki, nowoczesny i co najważniejsze tani. Podstawowym urządzeniem jest telefon IP, pozwalający swobodnie korzystać z tego typu rozmów po bardzo atrakcyjnych stawkach krajowych i międzynarodowych. Oczywiście technika podlega bardzo dynamicznym przemianom i bez trudu można podpinać do sieci także tradycyjne telefony poprzez tzw. VoIP. Tego typu urządzenia pozwalają na szybką i tanią rewolucję technologiczną zarówno w domu jak i w firmie. Ale to nie wszystko. Jeśli tylko masz komputer stacjonarny, laptop, tablet, czy smartfona, możesz zainstalować na nich odpowiednie aplikację, które także umożliwią Ci korzystanie ze wszelkich dobrodziejstw technologii VoIP. Istotniejszą chyba kwestią wydaję się wybór usługodawcy, który zapewni naszej firmie, czy domowi dobre warunki umowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze formy dostarczającej nam technologię VoIP? Podstawą jest oczywiście dostęp do internetu. Standard przepustowości łączy jest coraz wyższy, co cieszy tym bardziej, że telefonia internetowa, przynajmniej w swej podstawowej formie, nie ma zbyt dużych wymagań technicznych. Czego możemy spodziewać się do usługodawcy telefonii VoIP. Duża zaletą jest wybór numeru telefonicznego stacjonarnego z wybranej samodzielnie przez nas strefy numeracyjnej. Co to oznacza? Jeżeli nasza firma ma siedzibę w Szczecinie, a najważniejsi kontrahenci pochodzą z Warszawy, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy weszli w posiadanie numeru warszawskiego. Możemy także zdecydować się na wykupienie abonamentu lub płacić za konkretne rozmowy. Pierwsza opcja pozwala na dostęp do darmowych pakietowych minut i dodatkowych usług, których wybór jest naprawdę imponujący. Do szczególnie wartych polecenia należy tzw. wirtualny fax. Dzięki niemu możemy wysyłać maile, które do klienta dotrą w postaci tradycyjnego, papierowego faxu. Co jeszcze? Pakiet IVR, których szczególnie wpłynie na postrzeganie firmy jako profesjonalisty umożliwia inteligentne zarządzanie połączeniami według ustalonych zasad, łączenia tonowego z wybranymi działami, czy też odsłuchiwanie komunikatów powitalnych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry