Monety okolicznościowe – Wyjątkowy gadżet reklamowy dla Twojej firmy!

Moneta to coś, co kojarzy się z wartością. To w końcu podstawowy znak pieniężny. Dlatego monety okolicznościowe na zamówienie to cenna i jednocześnie podniosła forma upamiętnienia ważnej osoby czy wydarzenia w firmie, a także może służyć jako elegancki gadżet reklamowy.

Moneta kojarzy się przede wszystkim z pieniędzmi, bo już od starożytności metalowe krążki stanowiły środek płatniczy. Każda miała swoją umowną wartość. Dawne monety były jednak wykonywane z cennych kruszców i właśnie to był wyznacznik wartości monety.

Z czasem padł pomysł tworzenia monet kolekcjonerskich, które dziś często kupowane są za kilkakrotnie większe kwoty, niż pierwotna wartość. Wszystko dzięki niewielkim nakładom, czasem wręcz prywatnym inicjatywom.

Monety okolicznościowe na zamówienie to nowość w polskiej, ale i światowej numizmatyce, choć za monetę okolicznościową można też uznać najsłynniejszą polską monetę, czyli denara „Gnezdun Civitas” (wybity w 1000 roku z okazji Zjazdu Gnieźnieńskiego). Dziś popularność takich gadżetów z roku na rok rośnie.  W tym wypadku nie pełnią już roli płatniczej, ale uhonorowania lub wyróżnienia ważnej postaci, a także promocji i reklamy firmy. Może to być też po prostu stworzenie ciekawej pamiątki, która będzie przypominała o miłych lub wyjątkowych chwilach. Często znajdują się na nich elementy nawiązujące do rocznic historycznych związanych ze sztuką, kulturą, przyrodą czy sportem.

Moneta okolicznościowa na zamówienie to także doskonała forma prezentu. Można nią upamiętnić ważne wydarzenie: narodziny dziecka, ślub czy awans w pracy. Z pewnością umieszczona w eleganckim etui będzie zdobiła gablotę i stanowiła w niej ważny element.

Najnowocześniejsze monety okolicznościowe na zamówienie mogą także pełnić rolę oryginalnej wizytówki. Z pewnością każdy kontrahent na długo zapamięta, że to właśnie od tej firmy otrzymał wyjątkowy gadżet z danymi kontaktowymi. Każda moneta ma awers i rewers, na której można umieścić oddzielne grafiki lub napisy. To doskonałe miejsca na umieszczenie swojej reklamy: logotypu firmy, adresu internetowego czy numeru telefonu. O ile tradycyjne, papierowe wizytówki mogą szybko ulec zniszczeniu, zostać zgubione lub po prostu rzucone w kąt, to moneta okolicznościowa na zamówienie na pewno wciąż będzie rzucać się w oczy.

Monety okolicznościowe na zamówienie mogą też być zwykłymi gadżetami dołączanymi do różnych folderów reklamowych, katalogów czy ulotek. To świetna propozycja na targi czy spotkania biznesowe. Można na nich umieścić przykładowo logo firmy lub flagowy produkt z opisem. Z pewnością nie umknie to uwadze kontrahenta, który poczuje się wyróżniony takim prezentem.

Monety od producenta – firmy MCC Medale

Monety okolicznościowe - Wyjątkowy gadżet reklamowy dla Twojej firmy! 1

Firma MCC Medale ma wieloletnie doświadczenie w odlewaniu oraz wybijaniu monet okolicznościowych. Od dłuższego czasu stosuje unikalne techniki, które umożliwiają wykonanie produktów najwyższej jakości. Dzięki nowoczesnej linii produkcyjnej MCC Medale może szybko i bezproblemowo zrealizować różne zamówienia, a gotowe monety okolicznościowe na zamówienie mogą zostać dostarczone w dowolne miejsce w kraju lub za granicą nawet w trzy tygodnie od porozumienia w sprawie projektu . Jeśli chodzi o design medalu, do dyspozycji są także graficy, którzy wykonali już tysiące projektów nie tylko monet, ale również innych odlewów.

Odlewane monety okolicznościowe na zamówienie mogą mieć do 40 mm średnicy i zostać wykonane w technologiach 2D lub 3D w różnych kolorach. MCC Medale jest w stanie wykonać monety okolicznościowe na zamówienie pokryte złotem lub srebrem.

Z kolei monety bite to oferta dla klientów, którzy są zainteresowani większą ilością gotowych monet. To dobre rozwiązanie nie tylko dla firm, ale również podmiotów politycznych, sportowych czy nawet prywatnych sprzedawców. Monety okolicznościowe na zamówienie są wówczas wykonane z mosiądzu, aluminium lub miedzi. Ich średnica może mieć maksymalnie 30 mm.

Więcej informacji o ofercie firmy MCC Medale można znaleźć na mccmedale.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top