Montaż profilu POR

Profile LED do poręczy i balustrad to funkcjonalne i estetyczne uzupełnienie oświetlenia na schodach i klatkach schodowych. Dzięki szybkiemu i bezproblemowemu montażowi można dosłownie z dnia na dzień poprawić bezpieczeństwa na schodach i zapewnić dopływ światłą wszędzie tam, gdzie tradycyjne oświetlenie się nie sprawdza. Montaż profili LED do poręczy i balustrad nie jest skomplikowany, nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani narzędzi. Można go wykonać samodzielnie, dzięki instrukcji, która jest dołączona do każdego produktu.

Montaż profilu POR 1

Profile LED do poręczy i balustrad są profilami specjalistycznymi. Można je montować w tych poręczach i balustradach, które są wykonane z rury stalowej, ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej lub aluminiowej, której średnica wynosi 42 mm, a grubość ścianki 2 mm. Zanim zakupimy profil, warto zapoznać się z parametrami samej poręczy, aby upewnić się, czy montaż w jego wnętrzu profilu oświetleniowego będzie w ogóle możliwy. Można je również dodatkowo uszczelnić do takiego poziomu, aby spełniały wymagania szczelności IP67. Aby profil aluminiowy zamontować do poręczy lub balustrady, należy przede wszystkim wyfrezować balustradę lub poręcz, a następnie w tak powstałym korytku montuje się profil na klej lub specjalne zaczepy. We wnętrzu profilu umieszcza się taśmę LED, a także wyjście dla przewodu zasilającego. Osłony profilu można idealnie dopasować do poręczy, dzięki czemu stanowi ona z nią jednolitą całość.

Montaż profilu POR 2

Z profilami LED do poręczy i balustrad można kupić wszystkie elementy niezbędne do ich prawidłowego montażu, a także szereg akcesoriów dodatkowych. W razie jakichkolwiek problemów z montażem profili można skontaktować się ze sprzedawcą.

Montaż profilu POR 3

Najczęściej jednak nie jest to potrzebne – większość kupujących radzi sobie z montażem profili samodzielnie. Profile dostępne są w różnych długościach, bez problemu można więc dobrać takie rozwiązanie, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb.

Artykuł powstał przy współpracy z illuminations.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry