Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytu?

Potrzebujesz sporego zastrzyku gotówki przy ograniczonych formalnościach? Rozważ zaciągnięcie kredytu bez zaświadczeń, który daje dostęp do pieniędzy nawet tego samego dnia. Wcześniej jednak zapoznaj się ze szczegółami umowy kredytowej, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytu? 1

Jeżeli chcesz skorzystać z zewnętrznego finansowania, pierwszym krokiem jest podpisanie umowy kredytowej. Dotyczy to również sytuacji, w których zaciągasz kredyt bez zaświadczeń przyznawany w oparciu o uproszczone formalności.

Umowa kredytowa, czyli co?

Umowa kredytowa to dokument, który szczegółowo określa kwestie związane z udzielaniem wsparcia finansowego przez bank. Uwzględnia prawa i obowiązki obu stron – kredytodawcy i kredytobiorcy.

Umowa kredytowa składa się z dwóch części:

  1. informuje o ogólnych warunkach kredytowania,
  2. uwzględnia m.in. indywidualny harmonogram spłaty zaciąganego zobowiązania.

Dokument zawiera dane kredytobiorcy oraz wszystkie elementy związane z kredytem m.in. kwotę kredytu, okres finansowania, zasady i harmonogram spłaty, informacje dotyczące odstąpienia umowy, konsekwencje związane z niespłacaniem zobowiązania.

Zanim podpiszesz umowę kredytową…

Wielu Polaków popełnia ten sam błąd, decydując się na przypadkową ofertę kredytową. Sprzyja temu pośpiech – szczególnie, jeśli pieniądze potrzebne są „na już”. Tymczasem może okazać się, że jeden kredyt bez zaświadczeń będzie korzystniejszy od pozostałych i to właśnie na niego lepiej się zdecydować.

Przy wyborze finansowania należy uwzględnić aspekty, takie jak:

  • kwota finansowania – musi być adekwatna do twoich potrzeb,
  • okres kredytowania – powinien wpisywać się w twoje oczekiwania,
  • wysokość raty – powinna być realnie dopasowana do sytuacji materialnej,
  • koszty finansowania – należy uwzględnić przede wszystkim RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania).

Znaczenie mają również wymagane dokumenty. To, że bank oferuje kredyt bez zaświadczeń wcale nie oznacza, że wsparcie finansowe przyznaje na dowód osobisty.

Przed samym podpisaniem umowy kredytowej musisz też sprawdzić poprawność zapisów. Zweryfikuj czy:

  • poprawne są dane personalne,
  • wpisane kwoty są prawidłowe,
  • zgadza się harmonogram spłaty.

Jeżeli cokolwiek budzi twoje wątpliwości, zgłoś je. Jeśli coś się nie zgadza, poinformuj o tym. Należy wszystko wyjaśnić na miejscu, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Umowa kredytowa jest wiążącym dokumentem, który potwierdza zaciągnięcie kredytu na konkretnych warunkach. Warto zatem znać zawarte tam zapisy, aby cała procedura przyznawania i spłaty finansowania przebiegła bez żadnych zakłóceń.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top