Na jakich zasadach działa lombard?

Kto może skorzystać z lombardu w Warszawie?

Na jakich zasadach działa lombard? 1

Pożyczki lombardowe są dla wszystkich. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest majątek ruchomy, który do czasu spłacenia pożyczki pozostaje w lombardzie. W przeciwieństwie do kas pożyczkowych i banków lombardu nie interesuje tak zwana zdolność kredytowa, nie wymaga też przedłożenia dokumentów o źródłach dochodu i stanie zadłużenia. Sama instytucja lombardu nie cieszy się dobrą opinią, ale lombardy w Warszawie działające  w sieci artar.eu działają zgodnie z prawem i znajdują się pod nadzorem Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzrou Finansowe. Umowa i wysokość odsetek zgodna jest z ustawą zwaną popularnie antylichwiarską. Każdy kto chce skorzystać z pożyczki w lombardzie musi przedłożyć tylko dokument tożsamości i przedmiot zastawu. Lombard na miejscu dokonuje bezpłatnej wyceny zastawu i przedstawia niezobowiązującą propozycję umowy. Po podpisaniu umowy i przekazaniu zastawu klient otrzymuje gotówkę od ręki.

Jak wybrać najlepszy lombard w Warszawie?

Po pierwsze lombard powinien być oficjalnie działająca i zarejestrowaną firmą. Nie należy korzystać z podejrzanych ogłoszeń typu pożyczę pieniądze pod zastaw – jest to duże ryzyko. Nielegalnie działające osoby formułują umowy, w których często ukryte sa ogromne odsetki, lub dążą do przejęcia zastawu. W artar.eu klient otrzymuje przejrzystą umowę spisaną zgodnie z ustawą. Każdy lombard w Warszawie prowadzony przez artar.eu oferuje również bezpieczne przechowanie powierzonego zastawu. W lombardach artar.eu zatrudnieni są fachowcy, którzy potrafią dokonać profesjonalnej wyceny zastawu. Na cenę usługi lombardowej składają się odsetki od pożyczki oraz koszty przechowywania zastawu – na przykład parking strzeżony w przypadku samochodu.

Co może być zastawem w lombardzie?

Lombard w Warszawie przyjmuje wszystkie przedmioty, które nadają się do zbycia w razie braku spłaty pożyczki. Mogą być to samochody i inne pojazdy, maszyny i narzędzia, sprzęt komputerowy i RTV, sprzęt AGD, biżuteria, monety i inne przedmioty z metali szlachetnych, brylanty i inne kamienie szlachetne, dzieła sztuki, zegarki. Pożyczki lombardowe udzielane są na stosunkowo krótki okres – najczęściej do 30 dni. Decydując się na taką pożyczkę, trzeba liczyć się z taką wyceną, która zapewni pożyczkodawcy szybką sprzedaż zastawu, a także pokryje koszty przechowywania i koszty własne lombardu. Pożyczka w lombardzie nie jest najtańszym, ale za to najszybszym i pewnym sposobem na pozyskanie niezbędnej gotówki.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry