Najbardziej udane zakupy Netflixa

Netflix, czyli najpopularniejsza platforma streamingująca filmy i seriale, oprócz tytułów własnej produkcji w swojej bibliotece posiada liczne grono zakupionych licencji, które skradają serca widzów na całym świecie. Znasz już na pamięć Narcosa, a sceny z Orange is the New Black przestały robić na Tobie większe wrażenie? Zobacz, co warto obejrzeć wśród licencjonowanych produkcji dostępnych w Netflixie.

Najbardziej udane zakupy Netflixa 1

Najpopularniejszy nauczyciel chemii na świecie


Breaking Bad – wraz z Mad Menem – to jedna z serialowych wizytówek amerykańskiej stacji AMC. Właściciele Netflixa z pewnością nie żałują ani jednego dolara zainwestowanego w wykupienie licencji do emitowania produkcji. Losy Waltera i jego byłego ucznia to jeden z najbardziej lubianych tytułów, jakie wyprodukowano od 2000 roku. Co więcej, serial jest doceniany także przez licznych krytyków. W 2013 roku został umieszczony na 13. miejscu w rankingu 101 najlepiej napisanych seriali telewizyjnych opublikowanym przez AGS, a ostatni sezon może pochwalić się jedną z największych oglądalności w historii telewizji kablowych.

Fabuła Breaking Bad opowiada historię Waltera White’a. Nauczyciel chemii dowiaduje się, że jest posiadaczem nieoperacyjnego raka płuc i postanawia zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę, aby ta mogła sobie pozwolić na godne życie po jego śmierci. Wraz z byłym uczniem Jessem Pinkmanem zaczynają produkować metamfetaminę. Nielegalny biznes dostarcza dwójce bohaterów wiele negatywnych emocji. Proceder wymaga zaangażowania osób trzecich, co staje się źródłem kolejnych niespodziewanych problemów. To właśnie sposoby ich rozwiązywania przyciągnęły przed szklane ekrany miliony widzów na całym świecie.


Miliony dolarów przeznaczone na zaspokojenie oczekiwań widza


Ponad 130 milionów dolarów – szacuje się, że właśnie taką kwotę Netflix zapłacił koncernowi Warner Media za nabycie licencji do udostępniania serialu Przyjaciele. Czy gra w tym wypadku jest warta świeczki? Zdecydowanie tak. Losy Rachel Green i spółki od lat cieszą się ogromną popularnością. Serial emitowany w latach 1994 – 2004 nawet w 2019 roku przyciąga przed szklany ekran masę nowych widzów. W końcu każdy maniak seriali musi na swoim koncie mieć 10 sezonów jednej z najbardziej kultowych produkcji wszech czasów. Fabuła tytułu opowiada historię szóstki przyjaciół z Nowego Jorku, którym nie są obce rozczarowania miłosne i problemy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Innym kultowym serialem, jaki można znaleźć w bogatej bibliotece Netflixa, jest Jak poznałem waszą matkę. Próżno szukać informacji o tym, jaką kwotę za prawo do udostępniania serialu zapłaciła największa platforma streamingowa na świecie, jednak wiadomo, że tytuł ten od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ted Mosby opowiadający swojej córce i synowi historię poznania największej miłości swojego życia to pozycja obowiązkowa dla każdego fana kultowych produkcji. Recenzję tego serialu, a także liczne i kreatywne zestawienia rankingowe można znaleźć na stronie https://serialowy.pl.

Niezwykle rozchwytywany inspektor brytyjskiej policji


Luther to z pewnością bardzo wyjątkowy serial. Nie tylko ze względu na wciągającą fabułę, ale również z powodu jego udostępniania. Prawa do emitowania produkcji BBC One posiadają dwie rywalizujące pomiędzy sobą platformy oferujące streaming filmów i seriali. Idris Elba, czyli serialowy inspektor John Luther towarzyszy abonentom Netflixa i HBO GO. Co więcej, w obu przypadkach produkcja ta znajduje się w górnej części rankingów najlepiej ocenianych seriali. Dlaczego brytyjski inspektor cieszy się tak dużą popularnością?

Scenariusz serialu przedstawia losy tytułowego inspektora Luthera. Doświadczony detektyw tropi seryjnych morderców, zmagając się jednocześnie z licznymi prywatnymi problemami. Tytuł skradł serca widzów i został doceniony przez wielu krytyków. Produkcja BBC One jest laureatem Złotego Globu, a jej kunszt zauważyły także inne prestiżowe plebiscyty.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top