Najkorzystniejsze konto dla firm – jak je wybrać?

Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem, trzeba mieć nie tylko dobry pomysł na własną działalność, ale też dużo determinacji i zapału. Przedsiębiorca musi też na bieżąco podejmować różnorakie decyzje związane bezpośrednio z prowadzeniem własnego biznesu takie jak: wybór sposobu opodatkowania, ile osób zamierza zatrudnić oraz jakie konto dla firm będzie dla niego najkorzystniejsze.

Warto posiadać oddzielny rachunek firmowy

Najkorzystniejsze konto dla firm – jak je wybrać? 1Przedsiębiorca, zwłaszcza taki, który stawia pierwsze kroki w biznesie jest pełen optymizmu, zapału i dobrych chęci. Zwykle marzy o tym, że jego firma rozrośnie się podobnie jak największe na świecie korporacje. Jednak zwykle początki prowadzenia biznesu są trudne, a wystartować z małym kapitałem jest niezwykle ciężko. Każdy początkujący biznesmen musi liczyć się z każdą złotówką, gdyż by zarobić najpierw trzeba zainwestować. Właśnie dlatego konto dla firm, powinno być możliwie najtańsze i zapewniać jak najwięcej korzystnych pakietów dodatkowych.

Zwykle mali i początkujący przedsiębiorcy zastanawiają się, czy w ogóle warto zakładać nowe konto dla prowadzonej działalności, czy nie wystarczy rachunek osobisty. Przyjęło się bowiem twierdzenie, że konto dla firm jest bardzo drogie i aby je założyć trzeba spełnić wiele formalności, których oczekują banki. Nie jest to prawdą, gdyż taka sytuacja mogła mieć miejsce kilkadziesiąt lat temu. Teraz można założyć konto firmowe, które jest całkowicie darmowe, często to nawet bank płaci klientowi za wybranie jego oferty. Założenia rachunku firmowego nie wymaga też zbyt wielu  formalności, podobnie jak w przypadku konta osobistego.

Banki wychodzą naprzeciw potrzebom firm

Instytucje finansowe coraz chętniej wychodzą naprzeciw potrzebom małych i średnich przedsiębiorstw. Wiedzą bowiem jak trudno jest stawiać pierwsze kroki, a później utrzymać się na rynku, z praktycznie nieograniczoną terytorialnie konkurencją. Coraz więcej banków rezygnuje z naliczania dodatkowych opłat związanych z prowadzeniem rachunku, przez określony w umowie czas lub po spełnieniu danych warunków. Konto dla firm jest tak samo przyjazne jego posiadaczowi jak rachunek osobisty.

W przypadku rachunków firmowych bardzo istotną kwestią są przelewy wewnętrzne, wykonywane pomiędzy rachunkami jednego podmiotu. Często bowiem z upływem czasu przedsiębiorstwo się rozrasta i dla zachowania przejrzystości finansowej ważne jest posiadanie kilku rachunków. Często przedsiębiorcy korzystają bowiem z kont oszczędnościowych, zakładają lokaty lub gdy współpracują z zagranicznymi podmiotami zakładają rachunki walutowe. W tym wypadku banki przeważanie oferują minimalne opłaty lub rezygnują z nich w przypadku spełniania określonych warunków. Warto wziąć tę kwestię pod uwagę przy wyborze najlepszego dla siebie rachunku.

Instytucje finansowe wiedzą również jak ważne z punktu widzenia przedsiębiorców są przelewy do Urzędu Skarbowego i ZUS. Wiele banków posiadających w swojej ofercie konto dla firm nie nalicza żadnych opłat za wykonywanie tego typu operacji. Przedsiębiorca, który szuka najkorzystniejszej dla siebie opcji powinien zwrócić na to uwagę w momencie podejmowania decyzji na temat wyboru konta, więcej informacji znajdziesz na: http://raiffeisenpolbank.com/male-firmy/konta/wymarzone-konto-dla-biznesu

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry