Naprawa kserokopiarek a zakup nowych urządzeń

Chcąc zaczerpnąć informacji dotyczących naprawy kserokopiarek z pewnością (zwłaszcza w sieci) znajdziemy informację mówiącą o tym, że nie opłaca się dokładanie do starego urządzenia i zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup nowego.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że korzystniej jest nie narażać się na koszt kolejnych napraw i dołożyć do zakupu nowej kserokopiarki. Czy jednak faktycznie tak jest?

O czym warto wiedzieć przed naprawą kserokopiarek

c203Firmy zajmujące się serwisem kserokopiarek i posiadające ekspercką wiedzę i doświadczenie w tym obszarze obalają podejście, które mówi o zakupie nowego sprzętu przy usterce maszyny. Zachęcają one i chwalą się czy to na ulotkach czy w sieci, że każdej maszynie i każdemu jej elementowi są w stanie dać nowe życie.

Dlaczego więc tak dużo się słyszy o tym, że nie warto naprawiać sprzętu? Jest to po prostu chwyt marketingowy i zagranie ze strony producentów. Niektóre maszyny są programowane w ten sposób, że po przerobieniu jakiegoś przebiegu po prostu (bez widocznej przyczyny) przestają działać. Nie chodzi tu tylko o kserokopiarki a o sprzęt w ogóle. Każdy producent na dobrą sprawę boi się wypuścić z fabryki sprzęt niezawodny, ponieważ sprzedaż w pewnym momencie mogłaby drastycznie zmaleć.

Ponadto zepsuta kserokopiarka czy to w domu czy w biurze, jak powszechnie wiadomo potrzeba jest najbardziej w momencie kiedy akurat przestała działać- producenci, sprzedawcy i przedstawiciele handlowi doskonale o tym wiedzą, dlatego stosukowo łatwo jest im przekonać nas, że naprawa zawsze trwa, oczekiwanie na części może być dość długie a na stanie w sklepie zawsze znajdzie się idealna, wręcz skrojona na nasze potrzeby kserokopiarka.

Ciężko jest w takich chwilach spojrzeć na sytuacje zimnym okiem, porównać ceny, serwisy i wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Bardzo często bez dłuższego namysłu i przeszukania rynku decydujemy sie na taki zakup a po czasie okazuje się, że wystarczyło wymienić niedrogą część lub zrobić przegląd, aby wyczyścić drukarkę.

Jak rozsądnie utylizować kserokopiarkę?

Na rynku pojawia się coraz więcej super ofert gdzie starą kserokopiarkę- dla nas teoretycznie bezużyteczną możemy zostawić lub odsprzedać (najczęściej za nieduże pieniądze) do serwisu.

Tutaj należy wykazać się i ciekawością i rozgarnięciem w temacie kserokopiarek. Może się tak zdarzyć, że oddamy dobrze utrzymany sprzęt, w którym wystarczy wymienić kilka części za kilka procent rabatu na nową bez świadomości tego jaki błąd popełniamy.

To właśnie dlatego system poleceń i rekomendacje znajomych zadziałają tutaj najlepiej- zawsze najlepiej jest uczyć się na błędach innych.

Autoryzowane serwisy

Najlepiej zacząć od znalezienia autoryzowanego serwisu danego producenta.

Internet będzie tu naszym najlepszym przyjacielem, ponieważ w sieci bardzo łatwo można wyszukać serwisy, które są autoryzowanymi serwisami i cieszą się do tego dobrą opinią na rynku.

Najłatwiej i najszybciej jest zrobić przeszukiwanie z miastem jakie nas interesuje w tytule- to decydowanie zawęzi liczbę wyników jakie otrzymamy. Dla przykładu; łącząc frazy np. Konica Minolta Warszawa, rozwinie nam się lista autoryzowanych serwisów, jednym z nich jest np. FixandPrint.

Podczas wyboru serwisu napraw kserokopiarek musimy sprawdzić/porównać ceny części nam zaproponowanych- niekiedy naprawdę biorą się z nikąd oraz musimy wykazać się ciekawością, kiedy zaczniemy drążyć temat i wykażemy się choćby podstawową wiedza branżową zostaniemy potraktowani zupełnie inaczej niż laik.

Polecam oczywiście korzystanie z serwisów autoryzowanych. Przede wszystkim są one tańsze niż usługi producenta. Po drugie, aby zostać takim serwisem należy przejść i ukończyć szkolenie, w związku z tym jeśli decydujemy się na zakup nowego sprzętu i chcemy przeprowadzić szkolenie dla pracowników od razu mamy taką możliwość.

I jeszcze jedna uwaga- wybierając autoryzowany serwis nie wybierajmy korporacji, która po pierwsze będzie działać wolniej, ponieważ ma wielu klientów a po drugie będzie droższa, lokalny serwis, który zatrudnia kilku czy kilkunastu serwisantów będzie dla nas z pewnością dużo korzystniejszy.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry