Nieograniczone możliwości internetu

Żyjemy w czasach nieograniczonych możliwości. Możemy wybrać się w podróż dookoła świata albo objechać Amerykę (wzdłuż, wszerz, jakkolwiek). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rano polecieć w kosmos i wrócić w okolicach wieczora, a czekając na dochodzące w garnku ziemniaki porozmawiać z przyjaciółką mieszkającą na drugim końcu świata i omówić z nią przedłużenie rzęs metodą 3:1. A sprawdzając stan środków na koncie bankowym, możemy od niechcenia zarezerwować dwa miejsca na wieczorny spektakl w teatrze… Oto okazuje się, że większość rzeczy, które robimy na co dzień, umożliwia nam internet!

Można kupować w warzywniaku, ale po co…?

Nieograniczone możliwości internetu 1
fotolia.com, 149480312 | Autor: Tierney

No właśnie, nawet marchewki można kupić przez internet! Internetowe zakupy to kwintesencja wygody: paroma kliknięciami myszy i dzięki sprawnej transakcji bezgotówkowej możemy zaopatrzyć się w tryliard produktów spożywczych (niezbędnych) do przygotowania niedzielnego obiadu z przystawką, daniem głównym i deserem. Przez internet można kupić dżinsy i sukienkę, którą kurier przywiezie prosto pod nasze drzwi, a nawet odbierze, jeśli ciuch okaże się szkaradny i zbyt duży (bo przecież nie za mały!). A kiedy znajdziemy w szafie stary sweter, którego nigdy przenigdy nie nosiliśmy, możemy wystawić go na licytację. Internetową, rzecz jasna.

Co jeszcze zrobimy przez internet…?

Tłumaczenia! Coraz więcej działalności przestawia się dziś na działalność internetową. Od jakiegoś czasu spektakularną karierę robią internetowe serwisy tłumaczeń, które oferują profesjonalne usługi: tłumaczenia tzw. zwykłych tekstów i tłumaczenia przysięgłe. Cały skomplikowany proces zlecania tłumaczenia odbywa się przez internet, dzięki czemu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy (nie musimy nigdzie jeździć, a tłumacze internetowi proponują niższe stawki).

Jak można zlecić tłumaczenia przez internet?

Za pośrednictwem internetowego serwisu tłumaczeń. W przypadku większości internetowych biur tłumaczeń zleceniodawca przesyła tekst do tłumaczenia za pośrednictwem specjalnego formularza, zaś tłumacz wycenia koszt pracy i odsyła informację zwrotną (zwykle w ciągu trzydziestu minut). To od zleceniodawcy zależy, czy zdecyduje się oddać zlecenie do wykonania. Większość serwisów internetowych oferuje ciągłość pracy niezależnie od dnia i godziny – możemy więc liczyć na ekspresowe tłumaczenie każdego typu tekstów (na mnóstwo języków z całego świata). To prosty i bezpieczny sposób zlecenia tłumaczenia, który oferuje wiele serwisów, m.in. tłumaczenia dogadamycie.pl.

Tłumaczenia wysokich lotów, czyli tłumaczenia przysięgłe

Przez internet można zlecić nawet tłumaczenie przysięgłe. Są to tłumaczenia uwierzytelnione, a więc muszą zostać uwierzytelnione przez tłumaczy przysięgłych, którzy są osobami zaufania publicznego – uprawnionymi i specjalizującymi się w wykonywaniu tłumaczeń wszelkiego rodzaju dokumentów sądowych, procesowych, aktów stanu cywilnego, dokumentów szkolnych, zaświadczeń, certyfikatów i innych urzędowych i oficjalnych dokumentów i instrumentów prawnych. Takie tłumaczenia muszą zostać podpisane i poświadczone pieczęcią zawierającą imię i nazwisko osoby realizującej zlecenie oraz wskazanie języka, w zakresie którego osoba ta ma uprawnienia do tłumaczenia. Tłumaczenia przysięgłe można je zlecić przez internet, a po wykonaniu zlecenia otrzymamy je pocztą w wersji papierowej.

Reasumując, w dzisiejszym świecie nie ma rzeczy niemożliwych! A jeśli są, to internet szybko sprawi, że staną się możliwe…

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top