Niezwykły projekt telefonu twórców Firefox’a

Opublikowano: 24 września 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Czy twórcy Firefox’a wyprodukują swój własny telefon? Nawet jeśli nie to wersja koncepcyjna robi ogromne wrażenie. Zapomnijcie o Facebook Phone – oto Mozilla Seabird!

Jednym z najgorętszych tematów są ostatnio plotki dotyczące Facebook’a, który ma z wielkiej tajemnicy budować własny telefon. Ale serwis społecznościowy nie jest jedyną firmą, która ma takie ambicje. Społeczność skupiona wokół projektów Mozilla również. Właśnie przedstawiono koncepcyjną wersję urządzenia o nazwie Seabird.

Telefon łączy w sobie technologię platformy Android z ideami Otwartej Sieci. Stworzony przez Billy’ego May’a – wygląda rewelacyjnie. Wyposażony został w 8 Mpix kamerę, dwa małe projektory które powalają na wyświetlanie wirtualnej klawiatury, możliwość bezprzewodowego ładowania, klucz sprzętowy (dongle).

Mozilla nie ma niestety w planach przeznaczenia projektu do produkcji. A szkoda bo Seabird jest pomysłem niezwykłym. A jak Państwu się podoba?

Dawid ZarazińskiNiezwykły projekt telefonu twórców Firefox’a

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.