Nowe sklepy w wirtualnym miasteczku na Sophia.pl

Sophia uczy seniorów stawiania pierwszych kroków w Internecie oraz świecie 3D. W wirtualnym miasteczku przybywa firm i usługodawców ze specjalnymi ofertami dla seniorów.

Pod adresem www.sophia.pl można przechadzać się po świecie 3D, wejść do sklepów lub zwiedzać muzea. W miasteczku docelowo zobaczymy szyldy takie jak na co dzień i będziemy mogli odwiedzić interesujący nas adres online, zapoznać się z ofertą a nawet dokonać zakupów. Jednym z pierwszych e-sklepów, który powstał na Sophia.pl jest Beli.pl, sklep z artykułami pończoszniczymi. Beli od kilku lat prężnie działa nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. – Szeroki wybór, atrakcyjne ceny i 12 wersji językowych pozwala nam na dotarcie z ofertą nawet do Australii. Widzimy jednak duży potencjał w starszej grupie wiekowej, która dopiero poznaje Internet i zakupy online. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym na sophia.pl będziemy mogli lepiej dostosować naszą ofertę – mówi Paulina Galińska, właścicielka sklepu Beli.pl.

Otwieranie siedzib w wirtualnym świecie jest darmowe. Całą procedurę ułatwia generator. W kilku prostych krokach możemy wybrać typ siedziby (np. e-sklep), jej wielkość, kolorystykę podłóg i ścian oraz umiejscowienie w wirtualnym miasteczku Sophii. E-siedziba to doskonały pomysł na rozwój biznesu w wirtualnym środowisku. Na Sophii swoich potencjalnych klientów znajdą zarówno sklepy jak i usługodawcy. Platforma daje również możliwość personalizacji e-siedziby oraz stworzenia dedykowanej dla seniorów oferty. Wreszcie za pośrednictwem platformy można zbierać wiedzę o preferencjach zakupowych osób starszych. Firmy zarejestrowane na Sophii będą miały dostęp do raportów analitycznych, na postawie których będą mogły jeszcze lepiej dostosować swoją ofertę do grupy seniorów. Twórcy Sophii poszukują kolejnych firm chętnych do współpracy przy projekcie.

Platforma powstała, aby przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu grupy 50+. Sophia krok po kroku pokazuje jak założyć konto, jak gromadzić zdjęcia na dysku, a potem jak załączać je w mailach. Seniorzy mogą korzystać z wideorozmów, wysyłać maile lub smsy pod specjalnym, indywidualnym nadzorem Sophii. Platforma jest całkowicie dostępna na każdym komputerze z dostępem do Internetu. Portal powstał dzięki wsparciu funduszy europejskich z programu Innowacyjna Gospodarka.

Sophia_dodatacje_logotypynowe2

 

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top