Opakowania kartonowe w transporcie

Jaką rolę odgrywają opakowania kartonowe w przewozie towarów? W co i jak spakować przesyłkę, by była bezpieczna?

Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji opakowań jest tektura. Jej niska cena, trwałość i możliwość tworzenia przeróżnych form sprawiają, że od XIX w. trudno wyobrazić sobie bez niej zabezpieczanie towarów przeznaczonych do transportu, przeprowadzki, czy do przechowywania.

Wyróżnia się dwa rodzaje tektury do produkcji opakowań kartonowych. Litą i falistą. Ta druga, dzięki pofalowanej warstwie wewnętrznej, jest sztywniejsza i wykazuje większą trwałość. W zależności od przeznaczenia, tektura może być różnej grubości oraz posiadać różną ilość warstw pokryciowych. Te najtrwalsze to tektury pięciowarstwowe, złożone z 3 warstw pokryciowych i 2 falistych.

W co spakować przesyłkę?

Opakowania kartonowe w transporcie 1W przypadku tworzenia małych paczek, możemy użyć pudełek wysyłkowych. Wyposażone są one w klej, wystarczy zerwać z niego taśmę, zamknąć pudełko, by mieć pewność, że jego zawartość jest bezpieczna. Podobnie banalne jest otworzenie go, bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi.

Jeśli Twój towar jest wymagający, najlepiej sprawdzą się pudełka tekturowe fasonowe. Używane są do zabezpieczania delikatnych sprzętów elektronicznych, często składających się z kilku elementów, które muszą być od siebie odseparowane.

Największym powodzeniem cieszą się wszelkich rozmiarów pudełka kartonowe klapowe, o 4 skrzydłach. Proste wykonanie sprawia, że są one bardzo przystępne cenowo. Tego typu pudła stały się niezastąpione podczas przeprowadzek. Dają możliwość wygodnego spakowania naszego dobytku, łącznie z przedmiotami delikatnymi, szkłem, zastawą stołową, cennymi pamiątkami. Spakowane do pudła ubrania, tekstylia nie ulegną wygnieceniu, jak byłoby to w przypadku toreb, czy worków. Podobnie rzecz się ma z książkami, które w pudełkach, na pewno będą bezpieczne. Dostęp do tego co zapakowaliśmy w pudło jest łatwy, dodatkowo każdy karton można podpisać. Niekwestionowanym atutem kartonów jest ich waga, maksymalnie lekka nawet przy dużej wytrzymałości.

Kiedy decydujemy się na przesłanie komuś prezentu, pudełko może posłużyć jako opakowanie ozdobne. Dostępna jest na rynku bogata paleta barw i wzorów w jakich mogą występować opakowania kartonowe. Warszawa jest miejscem, w którym bez trudu można zlecić produkcję opakowań mających charakter marketingowy. Kiedy jako firma posługujesz się pudełkami ze swoim logo, zyskujesz reklamę i pokazujesz się jako profesjonalista.

Jak zabezpieczyć towar w kartonie?

Jeśli nie korzystasz z pudełek fasonowych, musisz pamiętać o tym, by odpowiednio zabezpieczyć towar przed ewentualnymi uszkodzeniami. Falista struktura tektury stanowi dobrą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. W pudełku nie powinno jednak być luzu, który podczas transportu przyczyniłby się do przemieszczania ładunku. Luzy można wypełnić styropianem, bądź również fragmentami tektury falistej. W przypadku przeprowadzki, dobrze sprawdzą się tu po prostu ubrania, poduszki, koce, które i tak musimy zabrać. Czasem dobrze jest zabezpieczyć karton przed ewentualnym zmoczeniem, szczególnie jeśli zlecamy transport osobom trzecim. Obok wielu zalet tektury, ma ona niestety tę wadę, że łatwo nasiąka wodą. Wystarczy owinąć folią typu stretch.

Opakowania kartonowe w transporcie odgrywają ogromną rolę, dzięki nim możemy bezpiecznie oraz z zachowaniem walorów estetycznych przesyłać i przewozić niemal wszystko co zapragniemy. Nie sposób pominąć też faktu, że pudła znacząco ułatwiają też pracę przewoźnikom, dzięki temu, że łatwo poustawiać je na aucie.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry