OPONEO.pl znów notuje wzrosty

Grupa OPONEO.pl z bardzo dobrymi wynikami zakończyła pierwsze półrocze tego roku i już przygotowuje się do sezonu jesienno-zimowego.

Pierwszy kwartał tego roku nie był zbyt udany dla branży oponiarskiej. Prawdziwa wiosna przyszła stosunkowo późno, przez co większość kierowców na wymianę ogumienia z zimowego na letnie zdecydowała się dopiero w kwietniu. Duża część sprzedawców odnotowała więc zyski mniejsze niż zwykle. Zrekompensowały to wyższe przychody z drugiego kwartału. Na tym tle świetnie wypadła firma OPONEO.pl, która mimo niesprzyjających warunków wypracowała w tym kwartale aż 16-procentowy wzrost przychodów i na tym nie poprzestaje.

Zysk w trudnych warunkach

/Grupa OPONEO.pl niezbyt udany dla całej branży pierwszy kwartał 2016 zamknęła z doskonałym wynikiem 4,6 miliona złotych zysku. Jej przychody wyniosły prawie 91 milionów PLN, co w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku oznacza wzrost aż o 16 procent. Liczba zamówień na wszystkich rynkach wzrosła z kolei o 20 procent, zaś tych realizowanych dla klientów z Polski o 23 procent. OPONEO.pl świetnie radzi sobie na rynkach zagranicznych, na których odnotowała poprawę wyników o 5 procent. Jest to wzrost tym bardziej cenny, że okres ten naznaczony był niepokojami inwestorów i niekorzystnymi wahaniami kursu funta do euro.

Drugi kwartał równie udany

Drugi kwartał okazał się dla OPONEO.pl równie dobry, bo całe półrocze firma zakończyła z 27-procentowym wzrostem przychodów i liczbą zamówień większą aż o 29 procent w stosunku do pierwszego półrocza 2015 roku. W dużej części był to rezultat szeroko zakrojonej kampanii radiowej i telewizyjnej, która wielu klientów przekonała do bezpieczeństwa i wygody, które e-handel oponami oferuje klientom.

Przygotowania do zimy

Grupa nie spoczywa jednak na laurach i chociaż do sezonu zimowego zostaje jeszcze kilka miesięcy, już przygotowała ofertę dla kierowców, którzy chcieliby się do niego przygotować i wyposażyć w opony zimowe. Niedawno wystartowała też nowa odsłona strony, na której nie tylko możemy zamówić opony odpowiednie do naszych potrzeb, ale też znajdziemy obszerne kompendium wiedzy na ich temat i dowiemy się, co o różnych modelach sądzą inni kierowcy.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry