Optymalizacja Magento: unikamy popularnych SEO błędów

Opublikowano: 1 lutego 2017. Kategoria: Wpisy Promowane.

Aby skutecznie prowadzić działalność komercyjną z pomocą skryptu Magento, warto zadbać o odpowiednią optymalizację SEO przyszłego sklepu.

Optymalizacja Magento: unikamy popularnych SEO błędów 1Wiadomym jest, że platforma Magento jest jednym z najpopularniejszym open-sourcowych silników dla e-sklepów. Jest to dość przyjazny system dla specjalistów SEO. Bazując nawet na podstawowych funkcjach systemu można dużo osiągnąć w kwestii optymalizacji SEO. A ze względu na łatwość modyfikacji oraz różne komercyjne moduły ten Magento ecommerce jest całkiem elastyczny, co znaczy że bardziej łatwy w dostosowaniu według własnych potrzeb.

Poniżej przygotowaliśmy listę rad, które pomogą Ci uniknąć najpopularniejszych błędów podczas optymalizacji silnika Magento.

  1. Warto aby sprawdzić czy Twój e-sklep nie występuje również pod linkiem adres-sklepu.pl/index.php. Jest to jeden z powodów, z których Google może nawet obniżyć widoczność e-sklepu na liście wyników wyszukiwania.
  2. Ze względu na to, że produkty można posortować według pozycji, nazwy czy ceny, a także na możliwość zmiany układu ich wyświetlania w kategoriach (siatka czy lista), te kombinacje mogą stać się powodem zwracania identycznej treści dla robotów wyszukiwarek i tym samym tworzenia kopii stron.
  3. Ponieważ adres Magento shop nie ma przedrostka www, dlatego link z www nie będzie działał. A ponieważ ta platforma sklepowa nie posiada tej opcji dostosowania, problem może być naprawiony tylko przez webmasterów.
  4. Nie zapominaj o utworzeniu mapy e-sklepu i wprowadzenie jej do Google Search Console.
  5. Pamiętaj, że wraz dokonaniu instalacji i uruchomieniu e-sklepu, Magento domyślnie dodaje przykładowe strony tekstowe które bardzo często zapomina się wyłączyć.

Aby skutecznie prowadzić działalność komercyjną z pomocą skryptu Magento, warto zadbać o odpowiednią optymalizację SEO przyszłego sklepu. Bardzo często mały prosty błąd, może stać się powodem słabszej widoczności e-sklepu w wyszukiwarkach w przyszłości. Więc, pamiętaj, że warto zadbać o optymalizację SEO już na samym początku tworzenie strony komercyjnej, opartej o Magento!

Wpisy PromowaneOptymalizacja Magento: unikamy popularnych SEO błędów

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.