Orły Gastronomii na talerzu

Na stronie plebiscytu ORŁÓW Gastronomii można znaleźć informację, że przebadanych zostało 179 004 restauracji oraz firm, oferujących catering. Tak ogromna liczba nie mogła się wziąć ze zwykłego chodzenia po knajpkach i próbowania dań, czy przepytywania osób na ulicy „Czy byli Państwo może w …? I jak smakowały potrawy?”. Fizycznie, nikt nie byłby w stanie tego zrobić.

Orły Gastronomii na talerzu 1

Plebiscyty branżowe ORŁY to przedsięwzięcie zainicjowane przez Beautiful Company, które skupia się wokół opinii klientów przedsiębiorstw z dziedziny gastronomii, prawa, fotografii czy krawiectwa. Firma postawiła sobie za cel wyróżnienie usług najlepiej ocenianych przez osoby, które z nich skorzystały. Ale jak to się wszystko odbywa?

Na stronie plebiscytu ORŁÓW Gastronomii można znaleźć informację, że przebadanych zostało 179 004 restauracji oraz firm, oferujących catering. Tak ogromna liczba nie mogła się wziąć ze zwykłego chodzenia po knajpkach i próbowania dań, czy przepytywania osób na ulicy „Czy byli Państwo może w …? I jak smakowały potrawy?”. Fizycznie, nikt nie byłby w stanie tego zrobić. W takich momentach przychodzi nam z pomocą technologia. To, czego nie mogłaby zrobić grupa osób, z łatwością przeprowadzi odpowiednio dopracowany program komputerowy.

Orły Gastronomii na talerzu 2

Nie powiesz chyba, że algorytm pyta ludzi jak smakowało im jedzenie, które przed chwilą zjedli? Zdecydowanie nie, ponieważ nie musi! Od wielu lat klienci dzielą się swoimi opiniami na ogólnodostępnych serwisach, jak Facebook, Google czy Zumi. Program komputerowy analizuje informacje ze stron internetowych i na tej podstawie ocenia dany punkt. Oczywistym jest, że w tym wypadku nie weźmie pod uwagę komentarzy czy recenzji słownych. Cały świat komputerowy bazuje przecież na liczbach. Zeskanowane zostaną tylko te restauracje i firmy, oferujące catering, które otrzymały od swoich klientów ocenę wymierną liczbowo, czyli wyrażoną w postaci punktów lub gwiazdek.

Cała akcja ma na celu wyłonienie najlepszych (zdaniem smakoszy) restauratorów w danym regionie. Firmy oceniane są w ramach miast lub powiatów, jeśli miejscowość jest zbyt mała. Załóżmy, że w niewielkim miasteczku koło Torunia jest tylko jedno przedsiębiorstwo oferujące catering. Przeprowadzanie plebiscytu nie miałoby wówczas najmniejszego sensu. Taką firmę będziemy więc mogli próbować znaleźć w rankingu dla odpowiedniego dla miejscowości powiatu, a nie dla rankingu ORŁÓW Gastronomii Torunia.

Najlepsze trzy miejscówki wyświetlają się u góry strony, pozostałe zamieszczone na liście laureatów to nadal bardzo dobrze oceniane restauracje (musiały uzyskać co najmniej 8 punktów w skali 10-punktowej). Korzystając z platformy łatwo możemy znaleźć adres punktu gastronomicznego, by wiedzieć gdzie dzisiaj pójdziemy na kolację.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry