Oświetlenie sklepu – jakie wybrać?

Przemyślany dobór oświetlenia odgrywa dużą rolę nie tylko w domu. Planując nowoczesną aranżację sklepu, także trzeba zwrócić uwagę na rodzaje lamp i grę świateł, które ostatecznie zachęcą klienta do tego, by zwrócił uwagę na produkty. Jeżeli coś potrafi perfekcyjnie wyeksponować asortyment, to właśnie jest to światło. Jak w takim razie je dobrać?

W sprzedaży są lampy wiszące, stojące, kinkiety… zatem wybór spory. Samo oświetlenie może być ogólne, miejscowe i dekoracyjne. Dobrze prosperujące sklepy zwracają dużą uwagę na to, w jaki sposób jest organizowane całe oświetlenie i bardzo często można znaleźć wszystkie wymienione typy w jednym pomieszczeniu. Biorąc pod uwagę ogromne możliwości, jakie daje światło, można doskonale manipulować przestrzenią i eksponować walory każdego sprzedawanego produktu. Ponieważ wybór lamp jest w dużej mierze zależny od wielkości pomieszczenia i panującej w nim aranżacji, często lampy są kupowane na końcu.

Oświetlenie nie jedną spełnia funkcję

Oświetlenie sklepu – jakie wybrać? 1
fotolia.com, 120220852 | Autor: RobbinLee

Podobnie jak w domu, każdy rodzaj oświetlenia spełnia inne funkcje i powinien być planowany odrębnie. Absolutną podstawą jest światło ogólne. Tutaj można wybierać między plafonami, lampami wiszącymi, czy żyrandolami, a wszystko w dużej mierze będzie zależne od tego, jakiego rodzaju sklep będą oświetlały i dekorowały. Uzupełnieniem światła ogólnego jest światło miejscowe, które sprawdza się doskonale, jeżeli ma dodatkowo oświetlić dane miejsce w pomieszczeniu. Przyda się ono przykładowo przy lustrach. Ciekawym rozwiązaniem, które może dostarczyć oświetlenia miejscowego są lampy halogenowe. Będą doskonale prezentować daną przestrzeń. Przy okazji sklepów warto wziąć pod uwagę również oświetlenie dekoracyjne, które będzie się doskonałe prezenotwać wszędzie tam, gdzie istotne jest dodanie nieco luksusu i wrażenia ekskluzywności. Sprawdzi się u jubilera, czy w sklepie z odzieżą.

Sklep z charakterem

Istotne jest to, że w przeciwieństwie do minionych trendów, lampy kupowane do sklepu nie muszą być oszczędne w formie albo mało estetyczne. Coraz częściej wizualnie nie odbiegają od tego, co jest wykorzystywane w aranżacji domu. Jest to widoczne zwłaszcza w eleganckich sklepach, gdzie można znaleźć m.in. mieniące się szklane żyrandole albo piękne ścienne lampy halogenowe. Sklep, w którym gra świateł jest dopracowana pod każdym względem, będzie zachęcał do jego odwiedzenia i zrobienia zakupów. Biorąc pod uwagę, jak wielka jest różnorodność modeli dostępnych na rynku, oświetlenie nie musi być wcale kosztowne, o ile jego wybór jest przemyślany, a same lampy kupione i zamontowane w odpowiednich miejscach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top