Pellet – jakie są jego zalety?

Współcześnie wybór środków opałowych jest niezwykle szeroki. Praktycznie każda osoba jest dziś w stanie znaleźć wśród nich taki, który będzie spełniał wszystkie jego potrzeby. Jednym z nich jest pellet, który od lat znajduje swoich zwolenników w Europie Zachodniej, a ostatnimi czasy również i w Polsce.

Pellet jest naturalnym materiałem opałowym produkowanym z wykorzystaniem drewna. Występuje w postaci granulatu o zróżnicowanej średnicy, jednak najczęściej spotkać można granulki nie większe niż 8mm.

Pellet – jakie są jego zalety? 1
fotolia.com, 134110652 | Autor: tchara

Podczas jego tworzenia wykorzystywane są przede wszystkim trociny lecz nie tylko. W zależności od gatunku, pellet różni się od siebie swoimi właściwościami, jednak każdy z nich jest rozwiązaniem niezwykle ekologicznym, co w dzisiejszych czasach jest kwestią niezwykle istotną. Jest to rozwiązanie korzystnie cenowo, zapewniające bardzo dobrą relację kosztów do efektywności ogrzewania naszego domu, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jego zakup.

Pellet – same zalety!

Niewątpliwą zaletą pelletu jest również fakt, że podczas jego spalania powstaje nieduża ilość popiołu. Jest to materiał całkowicie naturalny, co oznacza, że bez obaw możemy rozsypać go na działce, użyźniając tym samym glebę. Jedynym ograniczeniem związanym z zastosowaniem w naszym domu tego właśnie materiału jest to, że może być on spalany wyłącznie w specjalnie przystosowanym do tego celu piecu. Oznacza to, że musimy nabyć specjalistyczny sprzęt, jednakże koszt ten zwraca się stosunkowo szybko.

Wygoda użytkowania

O nieustannie rosnącej popularności pelletu decyduje także duża wygoda użytkowania. Zazwyczaj jest on pakowany w nieduże, 10- lub też 20-kilogramowe worki, które ułatwiają zarówno transport, jak i składowanie. Materiał ten nie wymaga od nas dużego zaangażowania – piece na pellet mogą bowiem pracować w pełni bezobsługowo przez bardzo długi czas, co daje możliwość ogrzewania domu także w przypadku dłuższej nieobecności mieszkańców. Warto również wiedzieć, że w przypadku nowszych modeli kotłów cały proces może być sterowany całkowicie zdalnie, przy użyciu smartfonu lub też komputera, co czyni to rozwiązanie niezwykle wygodnym.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry