Planujesz leasing? Sprawdź jak na nim skorzystasz!

Opublikowano: 10 lutego 2016. Kategoria: Wpisy Promowane.

Leasing cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców. Taka metoda finansowania stanowi doskonały sposób na rozwój działalności firmy oraz wygenerowanie dodatkowych oszczędności.

Leasing najczęściej wybierany przez firmy

woman-hand-smartphone-deskNajczęściej przedsiębiorstwa wykorzystują leasing do celów inwestycyjnych. Dzięki niemu zapewniają sobie dostęp do środków transportu, parków maszynowych czy też sprzętu IT, bez konieczności finansowania ich w całości z własnych środków finansowych W przypadku wielu przedsiębiorstw leasing daje szansę na rozwój prowadzonej działalności, gdyż zapewnia dostęp do aktywów oraz pozwala uwolnić środki finansowe niezbędne w codziennej działalności.  Niezaprzeczalnym plusem leasingu, zwłaszcza dla niewielkich firm oraz start-upów, jest możliwość pozyskania środków finansowych. Procedura prowadząca do podpisania umowy leasingowej jest przejrzysta, a formalności minimalne (zwłaszcza w porównaniu z kredytem bankowym).

Należy również podkreślić, że w przypadku firm niezależnie od ich wielkości, leasing niesie za sobą korzyści podatkowe. W zależności od wariantu, w mniejszym lub większym stopniu przyczynia się do obniżenia zobowiązań fiskalnych. Nie wpływa on również na bilans przedsiębiorstwa, dzięki temu można go przedstawić w lepszym świetle partnerom biznesowym. Wiadomo, że leasing jest domeną firm i to one z niego korzystają najchętniej.

Umowa leasingowa nie musi zawierać zmiennej stopy oprocentowania, co daje przedsiębiorcom możliwość realnego planowania wydatków i inwestycji.

Aby leasing przyniósł firmie maksimum korzyści, jego warunki powinny być ściśle dostosowane do potrzeb, oczekiwań i aktualnych możliwości przedsiębiorstwa.

Klienci indywidualni również wybierają leasing                          

Coraz częściej leasing, jako formę finansowania zakupów, wybierają również klienci indywidualni. Korzyści płynące z podpisania umowy leasingowej są naprawdę ogromne. Jedną z nich są mniejsze wymagania formalne niż w przypadku innych produktów finansowych. Najczęściej w ten sposób finansują zakup nowego samochodu, motoru  lub sprzętu komputerowego.                                                                                                                       

Umowy leasingowe są również bardziej przyjazne dla klienta indywidualnego.  Można je bowiem łatwo negocjować co jest praktycznie niemożliwe w przypadku kredytu. Zazwyczaj firmy leasingowe idą na rękę w przypadku płatności i dostosują je do indywidualnych potrzeb klientów.

Należy jednak pamiętać, że leasingodawcy nie są bezkrytyczni i również sprawdzają historię kredytową potencjalnych klientów. Szanse na otrzymanie środków finansowych  mają osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, pracujące na umowy cywilnoprawne oraz czerpiące zyski z wynajmu nieruchomości, a także emeryci i renciści. Zazwyczaj te ostatnie grupy nie mają praktycznie- szans na otrzymanie kredytu lub jest on dostępny na bardzo wysokim oprocentowaniu.

Poznaj ofertę leasingu Raiffeisen Leasing

Jak widać na leasingu mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy jak i osoby indywidualne. Firmom wybór tego instrumentu finansowego opłaca się bardziej, niż sięganie po kredyt. Wynika to z możliwości dodania kosztów obsługi leasingu do kosztów uzyskania przychodu. Natomiast w przypadku klientów indywidualnych to łatwiejszy sposób na pozyskanie finansowania na bardziej korzystnych warunkach, niż te oferowane przez banki.

Wpisy PromowanePlanujesz leasing? Sprawdź jak na nim skorzystasz!

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.