Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowania

Gdzie uzyskać wsparcie w zakresie odzyskiwania odszkodowania i czy warto korzystać z fachowej pomocy profesjonalnych kancelarii odszkodowawczych? Czy opłaca się podejmować takie działania, jeśli ubezpieczyciel przekonuje, że maksymalna kwota odszkodowania wyniesie maksymalnie 2000 złotych? W wielu przypadkach warto realnie ocenić swoje szanse, korzystając z darmowych konsultacji prawnych. Kto ich udziela?

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowania 1

Czy łatwo jest uzyskać rekompensatę za wypadek?

Zgodnie z polskim prawem, każda poszkodowana osoba w wypadku, ma prawo do właściwego odszkodowania. Dlatego między innymi kierowcy są zobowiązani do wykupienia obowiązkowej polisy OC, a pracodawcy uiszczają tak zwane ubezpieczenie społeczne w ZUS, by w razie powstałej szkody, ofiara wypadku uzyskała odszkodowanie za wypadek komunikacyjny czy odszkodowanie za wypadek w pracy.

To jednak nie oznacza, że odzyskiwanie odszkodowania jest prostym i szybkim procesem. Sprawcy wypadku często nie poczuwają się do winy, a jeśli szkoda zostanie udowodniona, to ofiarę wypadku czeka długa przeprawa z ubezpieczycielem. Osobną kwestią jest wysokość zasądzonego odszkodowania za błędy medyczne, wypadki w pracy, śmierć bliskiej osoby czy jeszcze innego typu. Znane są sytuacje, w których ubezpieczyciel przyznał zaledwie kilka tysięcy złotych, gdzie poszkodowanemu należały się środki na rehabilitację czy leczenie i takie odszkodowanie powinno było wynieść nawet 50 000 złotych. Z tego wniosek, że nawet w pozornie prostych sytuacjach warto nawiązać kontakt z kancelarią, która oceni szanse i podpowie, w jaki sposób można uzyskać wyższe odszkodowanie.

Kiedy szukać pomocy prawnika od odszkodowań?

Na wsparcie kancelarii odszkodowawczej nigdy nie jest za późno i nawet jeśli poszkodowana osoba podejmie pierwsze działania we własnym zakresie, to również przy odmowie wypłaty czy rażąco niskiej kwocie, można szukać pomocy u profesjonalistów. Kancelaria odszkodowawcza zajmuje się każdym przypadkiem, a więc może skutecznie wywalczyć odszkodowania za choroby zawodowe, odszkodowania za szkody majątkowe, jak i odszkodowania lotnicze (np. za opóźniony lub odwołany lot).

 Tak, również w przypadku opóźnionego czy odwołanego lotu, można żądać właściwego odszkodowania od przewoźnika. Kancelaria odszkodowawcza to również bardzo dobry adres, by uzyskać odszkodowania za wypadki w pracy jak i odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby. Kancelaria wskaże w jakiej kwocie należy się odszkodowanie, co można sfinansować w ramach takiego odszkodowania i, co ważniejsze, skompletuje niezbędną dokumentację, by sprawnie przeprowadzić cały proces dowodowy.

Do kancelarii odszkodowawczej warto się zgłosić również wtedy, kiedy osoba poszkodowana nie jest pewna, czy powinna występować o rekompensatę finansową za poniesiony uszczerbek na zdrowiu czy doznane straty psychiczne. Takie kwestie często pozostawiają spory margines interpretacji i najczęściej tylko osoby, posiadające doświadczenie w odzyskiwaniu odszkodowaniu, potrafią wskazać przesłanki do walki o swoje prawa.

Czy pomoc prawna kancelarii odszkodowawczej jest odpłatna?

Oczywiście każda kancelaria odszkodowawcza, która nie działa jako OPP, pobiera odpowiednie honorarium za swoje usługi. Warto jednak pamiętać, że można znaleźć prawników, którzy udzielą darmowych porad w zakresie na przykład odszkodowania za wypadek na chodniku czy śmierci bliskiej osoby, a dzięki temu nie pobiorą opłaty, jeśli uznają, że szanse na odzyskanie odszkodowania są nikłe.

 Istnieją kancelarie, które honorarium pobierają dopiero po wpłynięciu środków z odszkodowania na konto klienta. Jeśli ktoś więc ma wątpliwości czy zasądzona kwota w przypadku odszkodowania za szkody majątkowe jest zbyt niska, to może zasięgnąć opinii kancelarii, by wiedzieć, czy jest sens odwoływać się od decyzji. I nie ma znaczenia czy sprawa dotyczy odszkodowania za śmierć bliskiej osoby, czy wypadki w pracy. Honorarium bowiem naliczane jest na zasadzie prowizji i uzależnione jest ściśle od wysokości przyznanego ekwiwalentu pieniężnego.

Co ważne wiele kancelarii działa na terenie całej Polski i może dojechać do klienta, by szczegółowo zapoznać się z całą dokumentacją, a to z kolei zwiększa szansę na pozytywne rozwiązanie sprawy, zwłaszcza dla osób, które nie są mobilne bądź z różnych powodów nie mogą dojechać do kancelarii we własnym zakresie .

Która kancelaria pomaga w odzyskiwaniu odszkodowania?

Jedną z kancelarii odszkodowawczych, które skutecznie odzyskują odszkodowania, zapewniają bezpłatną rehabilitację z OC sprawców oraz rozliczają się na zasadzie success fee (prowizji za uzyskane odszkodowanie) jest kancelaria odszkodowawcza Ex Lege Odszkodowania. Można skontaktować się z nią:

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry