Najważniejsze cechy i atuty: pozwala oszczędzić bezcenny czas i cenne pieniądze, a przy tym dokonać trafnego wyboru. Jeżeli kiedykolwiek, ubezpieczając samochód, złapałeś się na rozterce, że najprawdopodobniej przepłaciłeś i można to było zrobić taniej, to Porównywarka Porowneo.pl uwalnia od podobnych dylematów. Wystarczy wejść na stronę i spróbować.
„Jeśli nie widać różnic, to po co przepłacać” – brzmi znany slogan z telewizyjnej reklamy. I rzeczywiście, kiedy mamy do wyboru podobne produkty w różnych cenach, logika podpowiada, by sięgnąć po ten tańszy. O ile sytuacja wygląda łatwo, gdy stoimy przed towarami, które leżą obok siebie na sklepowej półce, o tyle z polisami ubezpieczeniowymi OC i AC sprawa wydaje się trudniejsza. Na szczęście to tylko pozory.
W ostatnich latach obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu polisy OC podrożały średnio o ponad 50 procent. Jednorazowy czy też rozłożony na raty wydatek rzędu tysiąca, dwóch, a nawet trzech tysięcy złotych zwykle wzbudza wątpliwości, czy np. w innym towarzystwie ubezpieczeniowym polisę można kupić taniej. Jeszcze więcej do zyskania lub do stracenia mogą mieć nabywcy polisy AC, które są po prostu droższe. Tym bardziej zasadne staje się zapoznanie z propozycjami różnych firm ubezpieczeniowych, by znaleźć dla siebie odpowiedni produkt.
Porównywarka ubezpieczeń Porówneo uwalnia nas zdawania się na przypadkowy i nieprzemyślany wybór, a jednocześnie od mozolnego i czasochłonnego wertowania ofert. Jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce szybko i bezproblemowo kupić polisę OC, a także AC. Wchodząc na Porowneo.pl, w jednym miejscu, poświęcając zaledwie kilka minut, można bezpłatnie zestawić oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych, następnie dopasować je do swoich potrzeb i zamiast kierować się sentymentem czy przywiązaniem do jednej marki możemy wyłonić propozycję polisy najkorzystniejszej cenowo.
Przejrzysty schemat działania porównywarki oraz ograniczone do minimum formalności związane z poszukiwaniami najlepszej oferty sprawiają, że użytkownik może się od razu zająć tym, co jest dla niego istotne. Załóżmy zatem, że świeżo upieczony właściciel trzydrzwiowego 10-letniego forda focusa z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 już nieco nadszarpnął swój budżet na zakup auta i teraz pozostaje mu rozejrzeć się za dobrą polisą w rozsądnej cenie. Na stronie Porowneo.pl spośród dostępnych opcji wybierze ubezpieczenie pojazdu. Następnie określi jego markę, model, rok produkcji, a także kilka szczegółowych danych dotyczących liczby drzwi, typu skrzyni biegów, pojemności silnika, rodzaju tankowanego paliwa. Potrzebna będzie także data rozpoczęcia obowiązywania polisy oraz wskazanie, którą lub którymi z trzech typów ubezpieczeń – OC, AC, NNW – jesteśmy zainteresowani.
Dalej Porówneo prosi nas o podanie numeru telefonu, co może później usprawnić dalszą komunikację, oraz zaakceptowanie regulaminu porównywarki. Kolejne rubryki do uzupełnienia dotyczą właściciela, lecz także historii auta. Należy zatem wskazać, czy chodzi o zakup przez osobę fizyczną, czy też przez firmę, podać przebieg, kraj pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny, umiejscowienie kierownicy, przeznaczenie oraz stan zewnętrzny samochodu. W pytaniu o wygląd zewnętrzny auta, jak również we wszystkich pozostałych, nie musimy silić się na rozwlekłe opisy, lecz jedynie wybierać spośród proponowanych przez porównywarkę odpowiedzi.
Nieobowiązkowe są dane personalne użytkownika zainteresowanego polisą. Niemniej jednak Porówneo uprzedza, że brak tych informacji może na koniec skutkować zawężeniem kręgu przedstawionych ofert bądź określeniem jedynie szacunkowej ceny ubezpieczenia. Dlaczego? Odpowiedź sprowadza się do tego, że niektóre towarzystwa właśnie na podstawie tych danych pobierają historię ubezpieczenia z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Bez względu na to, czy zdecydujemy się podać swoje imię, nazwisko, PESEL oraz adres, należy jeszcze uzupełnić pobieżne dane o ew. innych użytkownikach pojazdu, np. dzieciach lub współmałżonkach. Do zwieńczenia wymogów formalnych powinniśmy jeszcze podać kod miejsca zamieszkania nabywcy polisy, datę urodzenia, stan cywilny i rok uzyskania prawa jazdy.
W ostatnim etapie zbierania informacji Porówneo prosi nas również o mały rozrachunek ze szkód spowodowanych przez właściciela pojazdu. Wystarczy podać, ile ich było i kiedy (w rocznych zakresach czasowych) się zdarzyły. Po tym wszystkim pozostaje już tylko dreszczyk napięcia, chwila oczekiwania i… właściciel 10-letniego focusa dowiaduje się, że np. najtańsza z proponowanych mu polis OC i NW kosztuje 1049 zł, najdroższa zaś 7090 zł. Przy tak znacznej rozpiętości cenowej z pewnością opłacało się poświęcić kilka minut, by zaoszczędzić kilka tysięcy.
Warto też wiedzieć, że przy części wyszukanych dla użytkownika ofert od razu pojawią się opcję zakupu polisy online. Inne firmy z kolei, proponując konkretną cenę, proszą o pozostawienie kontaktu telefonicznego, by przedstawiciel towarzystwa mógł doprecyzować szczegóły transakcji. Wybór należy już do klienta.
Wpisy promowane
- Jak pozycjonowanie stron wspiera rozwój e-commerce?Widoczność w wynikach wyszukiwania odgrywa decydującą rolę w zwiększaniu sprzedaży online. Nawet najlepsze produkty w Twoim sklepie internetowym mogą pozostać ...
- Fotowoltaika co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć o energii słonecznej!W dobie rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, fotowoltaika staje się jednym z najczęściej wybieranych sposobów na generowanie energii elektrycznej. Zastanawiając ...
Wydarzenia
Brak PatronatówNajnowsze wpisy
- Black Week 2024: wzrost sprzedaży o ponad 20% na platformie IdoSellW 2024 roku Black Week okazał się niezwykle udanym okresem dla e-commerce, szczególnie dla sklepów korzystających z platformy IdoSell. W ...
- Notino odnotowuje wzrost zamówień o 29% podczas Black FridayNotino, największy europejski sklep internetowy z produktami w kategorii uroda i zdrowie, osiągnął historyczny sukces podczas tegorocznego Black Friday. W ...
- Nowe przepisy w zakresie komunikacji elektronicznej: Co zmieni się od listopada 2024 roku?Listopad 2024 przyniesie istotne zmiany w prawie komunikacji elektronicznej. Nowa ustawa, zwana PKE (Prawo Komunikacji Elektronicznej), wprowadza jednolite regulacje dotyczące ...
- Click to Pay w PayUClick to Pay to nowoczesne rozwiązanie płatnicze, które jest już dostępne w systemie PayU. Umożliwia ono właścicielom kart Mastercard szybkie ...
Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.