Poznaj yerba mate. Co warto wiedzieć?

Opublikowano: 19 marca 2020. Kategoria: Wpisy Promowane.

Nie musisz pić kawy chcąc zwiększyć swoją wydajność i poprawić sobie nastrój. O wiele zdrowszym napojem jest yerba mate. To doskonale gaszący pragnienie napój, który wyróżnia szereg właściwości istotnych dla zdrowia. Przede wszystkim yerba mate to napój regeneracyjny, rewitalizujący.

Poznaj yerba mate. Co warto wiedzieć? 1

Wyjątkowość napoju Yerba mate

Wyjątkowość Yerba mate polega na silnym działaniu pobudzającym bez szkody dla organizmu. Ponadto napój ma charakterystyczny, oryginalny smak, jak też złożony i ciekawy rytuał parzenia, picia. Prócz poprawy nastroju i dodaniu sił, yerba to napój, dzięki któremu wesprzemy układ trawienny, dostarczymy organizmowi wielu antyoksydantów, zadbamy o właściwe krążenie. W Polsce to wciąż mało popularny napój, który śmiało może konkurować z tradycyjną kawą, jak i herbatą. Yerba mate często mylona jest z herbatą i uważana za odmianę herbaty, tymczasem jest to napar z ostrokrzewu Paragwajskiego, który jedynie wyglądem przypominać może herbatę. Napój zaparza się w specjalnym naczyniu z tykwy i popija przez rurkę. W przeciwieństwie do kawy i herbaty yerbę pija się powoli, w niewielkich ilościach sącząc często przez cały dzień. Zawarta w nim kofeina równie wolno przenika do krwiobiegu dzięki czemu napój utrzymuje nas w pełni sił nie tylko na chwilę ale długotrwale.

Niecodzienny smak dla koneserów

Yerba mate to intensywny smak, odczuwany przede wszystkim jako kwaśno-gorzki. Z tego też powodu jest dedykowany koneserom. Można go pokochać lub znienawidzić. Smak, jak też właściwości Yerba mate zależą od sposobu parzenia ziela ostrokrzewu. W zależności od oczekiwanego efektu parzyć możemy yerbę na zimno lub gorąco. Należy jednak pamiętać aby nie zalewać suszu wrzątkiem, a wodą o temperaturze maksymalnie 80 stopni. Intensywność smaku oraz moc działania zależy nie od sposobu picia yerby ale od temperatury parzenia suszu. Nie tylko temperatura jest ważna, równie istotne jest naczynie do parzenia yerba mate, które odpowiada za aromat napoju. W sklepie z yerba mate znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do rozpoczęcia swojej przygody z tym wspaniałym naparem.

Wpisy PromowanePoznaj yerba mate. Co warto wiedzieć?

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.