Poznań zyska nowe centrum technologiczne

Poznańskie firmy działające w branży IT zrzeszone w organizacji ECDF mKlaster już wkrótce otrzymają dostęp do nowoczesnej infrastruktury technicznej. Inwestycja ma na celu stymulowanie innowacyjności w Wielkopolsce oraz rozwój technologii mobilnych i jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

logo ECDF mKlasterTrwają ostatnie przygotowania do udostępnienia zasobów budynku przy ulicy Kobylińskiej 3 mieszczącego siedzibę ECDF mKlaster. Oficjalne otwarcie nastąpi w drugim kwartale 2015 r., czyli już bardzo niedługo. – Chcemy umożliwić firmom korzystanie z bazy infrastrukturalnej ułatwiając im zarówno regularną działalność, jak i inspirując do realizacji inicjatyw z obszaru B+R czy wspólnego działania członków przy większych projektach – mówi Marcin Paradowski, koordynator ECDF mKlasterNasze zasoby zostaną oddane do użytku uczestnikom klastra na preferencyjnych warunkach. Nadal jednak powiększamy nasze grono członków, więc jeśli tylko firma, instytucja czy organizacja ma pomysł na to jak może uzupełnić nasze szeregi wnosząc nową wartość, to zapraszamy do kontaktu dodaje Marcin Paradowski

Na budynek o łącznej powierzchni 233, 5 m² składają się nowoczesne przestrzenie, w tym m.in. sala wideokonferencyjna, pomieszczenie wyposażone w lustro weneckie do prowadzenia badań fokusowych oraz strefa wypoczynku. W połączeniu ze specjalnym eyetrackerem, który śledzi ruch gałek ocznych przy użytkowaniu małych ekranów urządzeń mobilnych, firmy zyskują doskonałe warunki do testów UX tworzonych aplikacji, stron i innych rozwiązań na smartfony  czy tablety.

Ponadto centrum technologiczne zostało wyposażone w serwerownię stworzoną z wykorzystaniem wysokiej jakości urządzenia – wydajne i pojemne serwery typu Blade BL460c czy dyski SAS 10K zapewniające szybki zapis danych. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje efektywny system firewall oparty na urządzeniach ASA 5515, a także niezawodne zasilacze UPS i własny agregat prądotwórczy. Dane chronione są ponadto przez tworzenie kopii zapasowych. System backupów wykorzystuje najnowsze biblioteki taśmowe pracujące w standardzie LTO-6.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i ma wspierać realizację celu, jaki postawiła przed sobą poznańska organizacja. Jest nim rozwój technologii mobilnych, jak również pobudzanie innowacyjności lokalnych firm i ich jednoczenie zapewniające budowanie przewagi konkurencyjnej na rynkach krajowych i zagranicznych.

Inicjatywa powstała w 2011 r. dzięki staraniom firmy ECDF – lidera w pozyskiwaniu wsparcia unijnego dla MSP. Dziś skupia 32 firmy, a także 6 instytucji otoczenia biznesu i 3 uczelnie wyższe. Wciąż jednak jest otwarta na przyjmowanie nowych członków, którzy uzupełnią kompetencyjnie grono uczestników. Do współpracy z ECDF mKlaster zaproszone są podmioty działające w obszarze ICT, deweloperzy aplikacji, ośrodki badawcze i naukowe.

Pełne oznakowanie unijne

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry