Pożyczka na oświadczenie — szybka forma finansowego wsparcia

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a instytucje, które oferują tego rodzaju zobowiązania, muszą wręcz walczyć o każdego klienta. Właśnie dlatego w propozycjach pożyczek znajdują się również takie, które udzielane są szybko i przy minimum formalności. Sprawdź, jak zaciągnąć pożyczkę na oświadczenie, aby móc szybko cieszyć się dodatkowymi środkami na dowolny cel.

Pożyczka na oświadczenie — szybka forma finansowego wsparcia 1

Sposób weryfikacji potencjalnego klienta

Pożyczka na oświadczenie jest doskonałym produktem finansowym dla osób, które nie mają szans na wsparcie ze strony banku albo muszą zdobyć pieniądze „na już” bez wnikliwej i długotrwałej weryfikacji ich wypłacalności.

O ile każdy bank zawsze analizuje raport BIK i żąda zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości generowanych regularnie dochodów, tak firmy pożyczkowe proces ten ograniczają do minimum.

Pożyczka na oświadczenie zaciągana jest najczęściej online, a potencjalny klient musi wypełnić jedynie elektroniczny wniosek. To w nim wskazuje preferowaną wartość zobowiązania oraz liczbę dogodnych do spłaty rat. Musi wpisać również dane z dowodu osobistego oraz wypełnia oświadczenie, w którym deklaruje wartość osiąganych dochodów. Te mogą pochodzić z różnego źródła, niekoniecznie z pracy z tytułu umowy o pracę. Akceptowane są również umowy zlecenie, o dzieło, własna działalność gospodarcza, a nawet świadczenie rentowe bądź emerytalne.

Co ważne, instytucje pozabankowe najczęściej nie sprawdzają raportów BIK. To w nich odnotowane są ewentualne zadłużenia oraz opóźnienia w spłacie innych zobowiązań. Jeśli historia w raporcie jest negatywna, klient nie ma szans na współpracę z bankiem. Nie przeszkadza to jednak w zaciągnięciu szybkiej pożyczki na oświadczenie, ponieważ firma pożyczkowa nie ma wiedzy o ewentualnej niewypłacalności i możliwym zadłużeniu swojego klienta.

Pożyczka na oświadczenie — jak wybrać najlepszą?

Warto wiedzieć, że każda instytucja pozabankowa realizuje własną politykę współpracy z klientami, dlatego warunki udzielanych zobowiązań znacznie się od siebie różnią. Nie ma jednak wątpliwości, że pożyczkobiorca powinien wybrać zobowiązanie idealnie pasujące do potrzeb, oczekiwań oraz możliwości spłaty. Pomocny okazuje się ranking szybkich pożyczek na oświadczenie. W takich zestawieniach udaje się znaleźć finansowe wsparcie bez konieczności udokumentowania osiąganych dochodów, a jedynie przedstawienia deklaracji o ich wysokości. Dzięki takim porównaniom można wybrać pożyczkę z korzystnym oprocentowaniem, na dogodną liczbę rat czy wypłacaną w możliwie krótkim czasie. Te najlepsze pożyczki na oświadczenie udzielane są za pośrednictwem Internetu i to jeszcze tego samego dnia. Stają się więc idealnym źródłem dodatkowych pieniędzy w obliczu tzw. czarnej godziny czy w ramach niespodziewanych wydatków.

Pamiętaj jednak, aby decyzja o wzięciu pożyczki na oświadczenie zawsze była podejmowana racjonalnie. Łatwy dostęp do dodatkowych środków może przyczynić się do powstania tzw. pętli zadłużenia. Wybieraj zobowiązania, które na pewno uda Ci się spłacić zgodnie z zawartymi w umowie z firmą pożyczkową warunkami.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry