Radio dla gejów w pakiecie nowych stacji w OPEN.FM

Platforma Open.FM poszerza swoją ofertę programową o kolejne stacje radiowe. Wśród siedmiu nowych stacji słuchacze znajdą m.in. propozycje muzyki rockowej czy dynamiczne rytmy idealne do ćwiczeń fitness. W Open.Fm ruszył też kanał skierowany do środowisk gejowskich.

Pop-Rock Zone – radio z muzyką pop-rockową (polską i zagraniczną). Klasyki Elektroniki skierowane są  do tych, którzy chcą poznać historię i etapy rozwoju  muzyki elektronicznej. Najstarszy utwór na playliście pochodzi z 2000 r.

Prog Rock to próba zebrania wszystkiego, co ciekawe w jednym z najstarszych nurtów rockowych, który dzięki takim zespołom jak Collage czy Riverside cieszy się także sporą popularnością w Polsce. Czołowi artyści z tej stacji to:  Yes, Marillion, Pink Floyd, Arena, The Flower Kings, Porcupine Tree.

Dancehall – jest to następne radio reggae sygnowane znakiem jakości E-Ministerstwa Propagandy Reggae Open FM. Dancehall – za Wikipedią: taniec i gatunek wywodzący się z Jamajki, powstały pod koniec lat 60. z klasycznego reggae. Dancehall jest od niej jednak o wiele szybszy i żywszy, a DJ-e  „nawijają” do cyfrowych podkładów zwanych riddimami, granych przez selektorów.
qee
Queer to jedyne radio w Polsce skierowane do środowisk gejowskich. Jest w nim ponad 400 utworów wykonywanych przez artystów kojarzonych (mniej lub bardziej) z szeroko rozumianą sceną gejowską – by wymienić Madonnę, Kylie, George Michaela, ABBę, gwiazdy muzyki disco etc.

– Naszym celem przy konstruowaniu tego kanału było podjęcie gry z panującymi na temat homoseksualistów stereotypami. Z tego też względu wierzymy jednocześnie, że kanał ten jest również atrakcyjny dla heteroseksualistów- mówi Rafał Sokalski, dyrektor programowy Open.FM.

Fitness to radio do ćwiczeń fitness lub joggingu z wyselekcjonowanymi utworami House i Drum’n’Bass, a także mnóstwem dynamicznych i rytmicznych przebojów znanych z list przebojów z ostatniego dwudziestolecia.

Ostatnim nowym kanałem przygotowanym przez Open.FM jest Biesiada. „Biały Miś”, „Hej Sokoły…” – każdy zna te szlagiery (nawet jeśli to skrzętnie ukrywa) i chętnie je śpiewa przy różnych okazjach. Teraz posłuchać starych utworów można 24 h/dobę.

– Nowością jest także przeprogramowanie  kanału  Jazz, czym zajął się nowy współpracownik radia – Maciej Karłowski – wieloletni dyrektor programowy Jazz Radia. To pierwszy z planowanych kanałów jazzowych na platformie, który zyskał też nową oprawę identyfikacyjną.

www.open.fm

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top