Rentalo.pl – pożyczajmy sobie rzeczy

Choć zwyczaj pożyczania szklanki cukru od sąsiada wydaje się odchodzić do lamusa, twórcy Rentalo.pl wierzą, że wypożyczanie sobie przedmiotów może być podstawą udanego internetowego biznesu. Zapraszamy do naszej recenzji!

Zastanów się ile rzeczy posiadasz w domu, których wcale nie używasz. Wiele z nich mogłoby pomóc innym osobom, które potrzebują ich w danej chwili. Przejrzyj szafy, piwnicę, garaż i wystaw je w kilka chwil na Rentalo.pl. Pozwól sąsiadom z najbliższej okolicy skorzystać z nich w razie potrzeby – tak o swoim projekcie mówią twórcy.

Trzon projektu stanowią dwie osoby: Arek Brzęczek (pomysłodawca oraz marketingowiec) oraz Marcin Nowak („zawzięty programista od wieków”). Na potrzeby projektu założona została spółka Southpeople. Oprócz Rentalo.pl firma odpowiada również za projekt niechtoszlak.pl.

Serwis Rentalo.pl wystartował 9 stycznia. Skąd taki pomysł na projekt?

Kiedyś szwagier Arka w pewien wiosenny dzień zadzwonił do niego z nad morza i poprosił, aby ten znalazł osobę, która pożyczy mu kosiarkę do wykoszenia trawnika na działce. Kiedy Arek szperał w sieci, okazało się, że nie ma serwisu, który by to udostępniał. Arek skontaktował się z Marcinem i postanowili zrealizować ten projekt – czytamy na stronach projektu.

Rentalo.pl – pożyczajmy sobie rzeczy 1

Rentalo.pl umożliwia wystawienie różnego rodzaju przedmiotów, jako dostępnych do wypożyczenia. Inni użytkownicy mogą zarezerwować przedmioty na określony czas, odebrać od „życzliwej osoby”. Można również wystawić ogłoszenie o potrzebie skorzystania z danej rzeczy i oczekiwać zgłoszenia osoby, która taki przedmiot posiada.

Za każdy wystawiony przedmiot użytkownicy otrzymują zapłatę od wypożyczającego według ustalonej przez siebie stawki za dzień lub tydzień wynajmu. Rentalo.pl zarabia na prowizji – pobierana jest ona od każdej zrealizowanej transakcji. Obecnie jej wysokość ustalona została na 2 proc. wartości transakcji. Projekt zarabiać może także na reklamie, ale, jak mówią twórcy, nie będzie to główne źródło dochodu.

W serwisie funkcjonują także grupy pozwalające na prowadzenie dyskusji w interesujących użytkownika tematach.

Zapytaliśmy twórców o plany rozwoju Rentalo. Odpowiadają, że poszukują partnerów, którzy przede wszystkim dadzą wsparcie w postaci wiedzy i kontaktów w branży. Mają także inne plany.

Bardzo, ale to bardzo, chcemy aplikację mobilną jeśli tylko znajdziemy na to fundusze. Z bardziej przyziemnych otwarcie na firmy głównie wypożyczalnie, możliwość sprzedaży posiadanych przedmiotów i kilka innych niespodzianek – informują twórcy. Aplikacja mobilna powstać ma w ciągu dwóch najbliższych miesięcy. W pierwszej kolejności przeznaczona będzie dla użytkowników systemu iOS i Android. Pozwalać ma przede wszystkim na jak najszybsze odnajdywanie potrzebne przedmiotu.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry