Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

Rolety wewnętrzne to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Współcześnie na rynku istnieje kilka ich rodzajów, które warto poznać, by móc wybrać dla siebie możliwie jak najlepsze rozwiązanie.

Decyzja związana z zakupem odpowiednich rolet wewnętrznych na okna może być problematyczna, szczególnie w sytuacji, w której nigdy wcześniej nie musieliśmy ich kupować. Szeroki wybór ich rodzajów oraz tkanin wykorzystanych do produkcji jest bardzo duży, dlatego też każda osoba poszukująca tego typu rozwiązań do swojego mieszkania lub domu z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Roleta bezinwazyjna

Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych? 1
fotolia.com, 153382458 | Autor: bigy9950

Jednym z rodzajów rolet są rolety bezinwazyjne, czyli takie, które nie wymagają od nas wiercenia. Kwestia ta ma ogromny wpływ przede wszystkim na łatwość i szybkość montażu, z którym powinna poradzić sobie każda, nawet niedoświadczona osoba. Umieszcza się je na oknach przy użyciu specjalnych haków mocowanych bezpośrednio do okiennego skrzydła. Jeżeli nasze okna zostały zaopatrzone w wywietrzniki, wówczas, podczas zakupu rolet, warto zwrócić uwagę na to, czy sprzedawca udostępnia specjalne przedłużane haki, które są niezbędne, by zawiesić rolety na okiennych skrzydłach.

Roleta wymagająca wiercenia

Mówiąc o rodzajach rolet nie sposób nie wspomnieć o roletach inwazyjnych, czyli takich, które wymagają wiercenia. Jednak rozwiązanie to posiada tę zaletę, że będą one trzymać się zdecydowanie mocniej okien, na których zostały zamontowane. Zostały one zaopatrzone także w prowadnice ograniczające prześwity światła oraz zapobiegające przesuwaniu się.

Roleta w kasecie

Spośród wielu rodzajów rolet wyróżnić można także mini rolety, rolety w kasecie, czy też rolety dachowe. Pierwsze z nich przeznaczone są do montażu bezpośrednio na ramie okna. Bardzo często wyposażone są one w specjalną żyłkę prowadzącą. Klienci bardzo chwalą sobie ich bogatą kolorystykę, duży wybór rozmiarów, jak i wzorów. Znaczna część mini rolet będzie pasować do standardowych wymiarów okien, jednak w przypadku takiej potrzeby, bez trudu będziemy w stanie zamówić rolety do okien nietypowych.

Roletami, które cieszą się równie dużym uznaniem są wspomniane już wcześniej rolety w kasecie, będące wariantem przeznaczonym do montażu na ramie okna. Mogą one różnić się sposobem montażu, co oznacza, że część z nich może być przyklejana do ramy okiennej, a część przykręcana. Zaletą przyklejania jest oczywiście bezinwazyjność montażu, co z pewnością zainteresuje posiadaczy nowych okien mających jeszcze gwarancję. Natomiast przykręcanie kasety jest rozwiązaniem nieco trwalszym.

Roleta dachowa

Dla posiadaczy domów jednorodzinnych dobrym wyborem będą rolety dachowe, których przeznaczeniem (jak sama nazwa wskazuje) są połacie dachowe. Jest to szczególny rodzaj okna, ponieważ bardzo często są one nachylone pod pewnym kątem do płaszczyzny podłoża, przez co montaż klasycznych rolet mógłby być problematyczny. Tego typu rolety posiadają najczęściej specjalny, sprężynowy mechanizm, który naciąga materiał, a specjalny hamulec daje możliwość utrzymania materiału na wybranej wysokości.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry